Home page
Zaproszenia 2010
Search:




006591


UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

GRUDZIEŃ 2010 (2010-12-22 14:37:34)
30.12.2010 r.(czwartek)
14:00
Spotkanie noworoczne w Wieluniu.
28.12.2010 r. (wtorek)
11:00
II Sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego.
23.12.2010 r. (czwartek)
12:00
Spotkanie Wigilijne w Łasku.
22.12.2010 r.(środa)
11:00
Konferencja posumowująca realizowaną w ramach projektu: "Młodzież szkół rolniczych ambasadorem przedsiębiorczości społecznej w gminach do 25 tys." Warszawa.
15:30 Spotkanie świateczne z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Bronisławem Komorowskim w Zamku Królewskim w Warszawie.
21.12.2010 r.(wtorek)
12:00
Spotkanie Wigilijne w Piotrkowie Trybunalskim.
12:00 Spotkanie Wigilijne w siedzibie SPZOZ w Wieluniu.
15:00
Uroczyste Spotkanie opłatkowe w Łowiczu.
17:00 Spotkanie Wigilijne w Zadzimiu.
20.12.2010 r.(poniedziałek)
9:00
III Sesja Rady Gminy w Osjakowie
10:00 Wojewódzkie Spotkanie Bożonarodzeniowe w Łodzi.
19:00 Kolacja z opłatkiem z Zarządem MUKS "Siatkarz" w Wieluniu.
19.12.2010 r.(niedziela)
17:00
Koncert Kameralny pt. "Dni Beethovenowskie" w Dworku w Ożarowie.
18.12.2010 r.(sobota)
11:00
Podsumowanie Sezonu Sportowo-Turystycznego 2010 Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego w Łodzi.
15:00 Uroczysty Koncert Świąteczny dla rodzin żołnierzy pełniących służbę w Polskich Kontyngentach Wojskowych poza granicami kraju w Świętoszowie.
17.12.2010 r. (piatek)
SEJM
11:00
Spotkanie Wigilijno-Noworoczne w Bratoszewicach.
11:00 Konferencja "Parlamenrtarny wymiar polskiego przewodnictwa w UE w II połowie 2011 roku" w Warszawie.
11:00 Spotkanie Wigilijne Dowódctwa Wojsk Lądowych w Warszawie.
12:00 Wykład oraz wystawa fotograficzna dotycząca stanu wojennego w Zespole Szkół nr 2 w Wieluniu.
14:00 Spotkanie Opłatkowe w Rawie Mazowieckiej.
17:00 Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu oraz Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Wieruszowie.
17:00 Gala "Przedsiębiorstw i Gmin Fair Play" w Warszawie.
18:00 Spotkanie świąteczno-noworoczne w Bełchatowie.
18:00 Posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego FML i Wigilja FML w Strzemesznie.
16.12.2010 r. (czwartek)
SEJM
12:30
Spotkanie Wigilijne z udziałem kierownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.
16:30
Wieczór Wigilijny z kolędami w SOSzW w Gromadzicach.
19:00
Gala z okazji wręczenia znaków "Poznaj Dobrą Żywność" w Warszawie
15.12.2010 r. (środa)
SEJM
10:00 Konferencja "Korzenie solidarności. Grudzień `70" w Gdańsku.
13:00 Wspólne posiedzenie Rady Programowej ŁWK OHP połączone ze Spotkaniem Wigilijnym w Dobieszkowie.
13:00 Spotkanie opłatkowe kadry i pracowników Jednostki Wojskowej w Sieradzu.
18:00 Uroczyste Spotkanie Opłatkowe Klubu Poselskiego PSL w Warszawie.
14.12.2010 r.(wtorek)
SEJM
10:00
Obrady II Sesji VI Kadencji Rady Gminy i Miasta Szadek.
12:00 Wystawa zdjęc Marka Vrdoljaka "Niezwykła Chorwacja" w Holu Głównym sejmu RP w Warszawie.
13.12.2010 r.(poniedziałek)
13:30
Konferencja "Sejm i Senat w Unii Europejskiej" w Warszawie.
12.12.21010r. (niedziela)
11:30
Uroczyste poświęcenie odnowionej świątyni p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męcznnika w Mokrsku
11.12.2010 r.(sobota)
11:00
Posiedzenie Rady Naczelnej PSL w Warszawie.
17:00 Premiera i promocja filmu "Nadwarciańska. Opowieść o Gminie Burzenin" w Telewizji Sieradz.
9.12.2010 r.(czwartek)
10:00
Konferencja pt. "Powódź - Infrastruktura - Finansowanie" w Warszawie.
16:00
Montaż słowno-muzyczny "Nasz Chopin" w Wieluniu.
8.12.2010 r.(środa)
12:00
Uroczyste otwarcie Muzeum Ordynariatu Polowego Oddziału Muzeum Historycznego m.st. Warszawy.
7.12.2010 r.(wtorek)
13:00
X w III kadencji Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej Województwa Łodzkiego w Nowym Adamowie.
6.12.2010 r. (poniedziałek)
10:00
II sesja Rady Gminy w Osjakowie.
17:30 Koncert fortepianowy Denisa Zhdanova w Wieluniu.
04.12.2010 r. (sobota)
11:00
Akademia Barbórkowa w Bełchatowie.
03.12.2010 r. (piatek)
SEJM
15:00
Uroczystości Barbórkowe w Trębaczewie.
02.12.2010 r. (czwartek)
SEJM
8:30
Seminarium nt. "Koncepcja obrony powietrznej i przeciwrakietowej dla Polski" Akademia Obrony Narodowej w Warszawie.
11:00 I sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego w Łodzi.

11:00 I sesja Rady Gminy w Osjakowie.
11:00 Otwarcie wystawy "Tradycje bożonarodzeniowe w rzeżbie ludowej" w Wieluniu.
14:00 Spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Markiem Sawickim w Białej Rawskiej.
17:00 Spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Markiem Sawickim w miejscowości Srock Gmina Moszczenica.
01.12.2010 r. (środa)
SEJM

Listopad 2010 (2010-11-26 13:32:19)
29.11.2010r. (poniedziałek)
10:00
I Sesja Rady Powiatu Łaskiego IV kadencji, Łask.
27.11.2010 r. (sobota)
17:30
35-lecie Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie.
20:00 Bal na sto par z okazji 100-lecia harcerstwa w Łodzi.
26.11.2010 r.(piątek)
SEJM
13:00
Wykład na temat "Śladami Janusza Korczaka w Warszawie" w Wieluniu.
25.11.2010 r.(czwartek)
SEJM
17:00
Spotkanie z cyklu "Ludzie i ich pasje" w Wieluniu.
24.11.2010 r. (środa)
SEJM

15:00 " Żołnierz wolności - Antoni Purtal" Łódź.
23.11.2010 r. (wtorek)
SEJM
14:00
Spotkanie z przedstawicielami Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi.
19.11.2010 r. (piątek)
15:00
Uroczystośc 50-lecia pożycia małżeńskiego 12 par z Gminy Mokrsko.
19:00 Uroczysta Gala z okazji XX-lecia Polskiej Izby Ubuzpieczeń w Warszawie.
18.11.2010 r. (czwartek)
10:30
Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego w Łodzi.
14:00
Podsumowanie woj. konkursu "Najlepszy polcjant i strażakwoj. Łódz.w 2010
17:30 Koncert fortepianowy Leszka Możdżera w Warszawie.
15.11.2010 r.(poniedziałek)
11:00
Uroczyste otwarcie kompleksu boisk "Orlik" przy Liceum Ogólnokształcącym w Rawie Mazowieckiej.
14.11.2010 r.(niedziela)
19:00
Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz przyjęcie bufetowe z okazji 56. Dorocznej Sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO w Warszawie.
13.11.2010 r.(sobota)
19:30
Obiad z okazji "Dorocznej Sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO" w Warszawie.
12.11.2010 r. (piątek)
15:25
XXI Karczma Piwna Braci Kolejarskiej w Tarnowskich Górach.
11.11.2010 r. (czwartek)
9:30
Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada w Łodzi.
10:00 Uroczystość 92 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Rawie Mazowieckiej.
10:30 Obchody Święta Niepodległości w Łasku.
10:30 Obchody Święta Niepodległości w Wieluniu.
12:00 Promocja książki "Bitwy decydujące o losach Europy Środkowej" Warszawa.
12:30 Uroczystość z okazji 92. rocznicy Odzyskania Niepodległości w Zgierzu.
14:00 Powiatowe obchody Narodowego Świeta Niepodległości w Mokrsku.
17:00 Uroczysty Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości "Pomysl Polsko.." w Warszawie.
18:00 Koncert muzyki polskiej w Muzeum Ziemi Wieluńskiej Wieluń.
10.11.2010 r. (środa)
11:00
Sesja naukowa "Wojna polsko-sowiecka 1919-1921, Wybrane aspekty militarne" w Warszawie.
11:00 Konferencja inaugurująca działanie nowoczesnej stacji meteorologicznej w Bartoszewicach.
11:30 Uroczystość patriotyczna z okazji Święta Niepodległości w Osjakowie.
15:00 Uroczystość otwarcia i oddania do użytku mieszkańcom gminy Nowosolna "Gminno Parkowego Centrum Kultury i Ekologii" w Plichowie.
9.11.2010 r. (wtorek)
09:00
L sesja Rady Gminy w Osjakowie.
7.11.2010 r. (niedziela)
09:30
Zaduszki Witosowe w Wierzchosławicach.
10:00 Wizyta Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego w Opocznie.
11:00 Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Wieruszowie.
15.30 Spotkanie z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Markiem Sawickim w Wieluniu.
6.11.2010 r.(sobota)
11:00
XX-lecie Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w Warszawie.
16:00 XII Przegląd Folkloru Ziemi Wieluńskiej w Drobnicach.
5.11.2010 r. (piątek)
9:00
XIII Krajowy Zjazd Delagatów Rolników,Kółek i Organizacji Rolniczych w Warszawie.
12:00 Uroczyste otwarcie Oddziału Chirurgi Ogólnej, Gabinetu Fizykoterapii, Poradni Chirurgicznej dla Dzieci oraz Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc w Wieluniu.
16.30 Uroczysty koncert "Wieczna Miłość" w Wieluniu.
4.11.2010 r.(czwartek)
8:00
XIII Krajowy Zjazd Delegatów Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Warszawie.
16:00 Wystawa malarstwa Krzysztofa Goclicka "Mój Świat" w Wieluniu.
14:00 Gala Rozdania stypendiów "Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego" w Wieluniu.
17:00 Obchody 50. urodzin Stanisława Pasonia z Moszenicy.



październik 2010 (2010-10-27 09:20:05)
29.10.2010 r.(piątek)
SEJM
12:00
Uroczyste przekazanie do uzytkowania przebudowanej stacji uzdatniania wody w Osjakowie.
28.10.2010 r.(czwartek)
SEJM
17:00
Promocja książki Bohdana Pilarskiego "Szkice o muzyce" w Wieluniu.
27.10.2010 r. (środa)
SEJM
26.10.2010 r. (wtorek)
SEJM
24.10.2010r.(niedziela)
10:00 Uroczystość z okazji 85 -lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzynach.
12:00 Uroczysta Msza Święta za życie i służbę księdza Józefa Pruchnickeigo i kapłanów poległych i pomordowanych w okresie II wojny światowej i czasach komunistycznego zniewolenia oraz odsłąnięcie tablicy pamiątkowej w Wieluniu.
15:00 Uroczyste przekazanie nowego sztandaru i samochodu OSP w Strobinie.
22.10.2010 r.(piątek)
SEJM
10:00
Forum Funduszy Europejskich Województwa Łódzkiego w Łodzi.
13:00
Uroczyste oddanie inwestycji "Oczyszczalnia ścieków wraz z kanalizacją" w miejscowości Rychłocice.
14:00 Wykład "Stosunki polsko-czechosłowackie w latach 30-tych XX wieku-próba bilansu" w Wieluniu.
21.10.2010 r.(czwartek)
SEJM
10:00
V Zjazd Okręgowy Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Zarząd Okręgowy w Sieradzu.
20.10.2010r.(środa)
SEJM
10:00
Uroczyste otwarcie bosik sportowych, drogi oraz strażnicy OSP w Buczku.
12:00 Uroczystość odsłąnięcia tablic ku czci Posłów i Senatorów oraz Macieja Płazyńskiego Marszałka Sejmu III kadencji-ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w Warszawie.
19.10.2010r. (wtorek)
11:00 XIX Uroczysta Inauguracja Roku Akademickeigo 2010/2011. Siedziba KN w Wieluniu ul.Piłsudskiego 6.
14:00 Odsłonięcie i poswięcenie pomnika upamiętniającego 70 rocznicę mordu dokonanego na pacjentach Szpitala Psychiatrycznego w Warcie.
18.10.2010 r. (poniedziałek)
12:00
Uroczyste otwarcie nowej siedziby Biura Powiatowego w Wieluniu.
12:00 Uroczystość z okazji wręczenia sztandaru Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.
14:00 Podsumowanie programu ,,Moja Zielona Miłość" oraz prezentacja dorobku Publicznej szkoł Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Czarnożyłach.
17.10.2010r.(niedziela)
10:00
III targi Naturalnej Żywności w Łodzi.
12:30 Dni Chopina w Łodzi.
17:00 Koncert Kameralny pt."Chopin" w sali kominkowej w Dworku w Ożarowie.
16.10.2010 r.(sobota)
10:00
III targi Naturalnej Żywności w Łodzi.
10:00 Otwarcie sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Dobroniu.
12:00 Uroczysty Apel w Sieradzu.
17:00 Spotkanie w muzeum (po remoncie). Muzeum Ziemi Wieluńskiej.
19:30 Dni Chopina w Łodzi.
15.10.2010 r.(piątek)
10:00
III Targi Naturalnej Żywności w Łodzi.
12:00 Konferencja "Promocja produktów żywnościowych wysokiej jakości" w ramach obchodów "20-lecia Agencji Rynku Rolnego". Konferencja na terenie Międzynarodowych Targów Łódzkich.
14:00 Uroczyste posiedzenie Rady Powiatu i Rady Miasta w Sieradzu.
14.10.2010 r.(czwartek)
10:00
VIII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów w Warszawie.
75 rocznica utworzenia Garnizonu Sieradz.
Nadanie w Publicznym Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Ręcznie imienia Piotrz Szymanka i przekazanie nowego sztandaru.
12:00 Uroczystość nadania imienia Publicznemu Zespołowi Szkolno - Gimnazjalnemu w Ręcznie.
15:30 Wojewódzka Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Filharmonii im.Artura Rubinsteina w Łodzi.
13.10.2010 r.(środa)
10:30
VIII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów w Warszawie.
17:00 Powiatowa Uroczystość Obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Wieluniu.
11.10.2010 r.(poniedziałek)
12:00
Uroczyste obchody XX-lecia samorządu Gminy Zadzim pow. poddebicki, woj. łódzkie pod patronatem Ewy Kierzkowskiej Wicemarszałka Sejmu RP.
10.10.2010 r.(niedziela)
13:00
Uroczystość obchodów 100- lecia istnienia jednostki OSP w Ostrowie.
09.10.2010 r. (sobota)
8:00
Konferencja " Polskie drogi i bezdroża do wolności, czyli ze wspomnień Generała..." w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu.
09:30
III Europejskie Forum Młodych Rolników w Łodzi.
08.10.2010 r. (piątek)
SEJM
9:30
III Europejskie Forum Młodych Rolników w Łodzi.
10:00
Ćwiczenia sygnowane tytułem: "Współdziałania Gminnego Zespołu Reagowania Kryzysowego w Osjakowie, Lotniczej Formacji Obrony Cywilnej Wojewody Łodzkiego..."
11:00
Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2010/2011 w Uniejowie.
12:00 Obchody 70. rocznicy powstania Batalionów Chłopskich w Warszawie.
12:00 Uroczyste obchody Dziesięciolecia Działalności IPN (2000-2010) w Warszawie
15:00 Uroczyste przekazanie do użytkowania: drogi powiatowej w miejscowości Wola Rudnicka-janów oraz drogi gminnej w miejscowości Ostrówek, zmodernizowanego i rozbudowanego obiektu Gimnazjum - Szkoła Podstawowa - Przedszkole w Ostrówku oraz wielofunkcyjnego boiska przy szkole podstawowej w Skrzynnie.
15:00
Konferencja " Poslkie drogi i bezdroża do wolności, cvzyli ze wspomnień Generała w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu.
07.10.2010 r. (czwartek)
SEJM
10:00
Posiedzenie Zgromadzenia Związku Gmin Nadnerzańskich.Sala widowiskowa Podębickiego Domu Kultury i Sportu w Podębicach.
13:00 III Europejskie Forum Młodych Rolników w Łodzi.
06.10.2010 r. (środa)
SEJM
9:00
Inauguracja Roku Akademickiego 2010/2011 w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.
10:45 Seminarium "Polskie niebo-koncepcja osłony" w Warszawie.
04.10.2010 r. (poniedziałek)
10:00
Posiedzenie Rady powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Wieluńskiego-Starstwo Powiatowe w Wieluniu.
11:00
Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2010/2011 w Łodzi.
17:00
Inauguracja Sezenu Kulturalnego 2010/2011 w Województwie Łódzkim. Filharmonia Łodzka im. Artura Rubinsteina.
03.10.2010 r. (niedziela)
9:00
XXIV Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu.
02.10.2010 r. (sobota)
9:00
XXIV Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu.
9:30 III Forum Funduszy Europejskich w Warszawie.
10:00
Inaugyracja roku akademickiego 2010/2011 w Sieradzu.
11:00
XV Ogólnopolskie Masowe Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS na stadionie sportowym w Wolborzu.
01.10.2010 r. (piątek)
9:00
XXIV Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu.
9:00 Inauguracja roku akademickiego 2010/2011 na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
9:15
III Forum Funduszy Europejskich w Warszawie.
11:00
Inauguracja roku akademickiego 2010/2011 w Politechnice Łódzkiej.
11:00
Festiwal Piosenki " Darujemy Śwatu Radość ". 100doła.art w Kraszkowicach.
15:00
Obchody 35-lecia działalności Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego ZHP "Nadwarciański Gród" w Załęczu Wielkim.
16:00
Konferencja elektrotechniczna w Wieluniu.
19:00
Koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Podębicach.

wrzesień 2010 (2010-10-27 09:15:56)
30.09.2010 r. (czwartek)
10:00
Dzień Służb Mundurowych w Zespole Szkół nr 3 w Wieluniu.
11:00 Inauguracja Roku Akademickiego 2010/2011 w Łodzi.
17:00 Wieczór poetycko - muzyczny pt. "W drodze - mimo woli czy z wyboru" w Wieluniu.
29.09.2010 r. (środa)
9:00
XLIX Sesja Rady Gminy w Osjakowie-Urząd Gminy w Osjakowie.
11:00 Konferencja nt. "Poprawa dostępności komunikacyjnej do terenów przemysłowych Ziasta Zduńska Wola poprzez przebudowę ulicy Struga" w Zduńskiej woli.
27.09.2010 r. (poniedziałek)
10:00
Konferencja naukowa "Kultura w działalności OSP- tradycja i współczesność" w Warszawie.
10:30 Konferencja naukowa "Marketing Polityczny.Sondaż i Manipulacja" Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie.
12:00 Wystawa technik kryminalistycznych "Magia Kryminalistyki" w Warszawie.
26.09.2010 r. (niedziela)
09:00
uroczystości obchodów "Dni Partnerskich" w Poddebicach.
11:00 Uroczyste otwarcie Sceny Letniej w Żelechlinku.
25.09.2010 r. (sobota)
12:00
Podsumowanie Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2010 w Bednarach.
24.09.2010 r. (piątek)
SEJM
12:00
Uroczystość wręczenia sztandaru wojskowego 24 Polowej Technicznej Bazie Wojsk Łączności w Kluczborku.
16:00
Jubileuszowe spotkanie Stowarzyszenia Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury.
17:30 Uroczyste podsumowanie XII edycji " Akcji Kalendadz".
22.09.2010 r.(środa)
SEJM
19:00
Przedpremierowa projekcja filmu Janusza Majewskiego "Mała Matura 1947" w Warszawie.
21.09.2010 r. (wtorek)
SEJM

14:00 Inauguracyjne posiedzenie Krajowej rady Prokuratury.
19.09.2010 r. (niedziela)
10:45
Dożynki Prezydenckie 2010 w Spale.
11:00
Wojewódzkie Uroczystości Dożynkowe w miej. Bednary gm. Nieborów.
11:30 Dożynki Gminno- Powiatowe w Rogowie.
13:00 Dożynki Powiatowe w Wolborzu.
17:00 Recital pianistyczny w Ożarowie.
18.09.2010 r.( sobota )
09:30
Powiatowy Konkurs Orki w Rogowie.
11:00 Uroczyste otwarcie Hotelu Maraton w Wieluniu.
15:00 Uroczysta Sesja Rady Gminy w Osjakowie.
16:00 Uroczystości z okazji 10-lecia partnerstwa Gminy Wieluń z Gminą Osterburg.
17:00 Uroczysta gala wręczenia VIII Edycji Ogólnopolskiej Nagrody im. Władysława Orkana w Żywcu.
17.09.2010 r. (piątek)
09:00
Uroczystość upamiętnienia ofiar Zbrodni Katyńskiej. z Gmin Powiatu Brzezińskiego.
10:00 Uroczystości 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Złoczewie.
10:00 Konferencja "Fundusze dla ziemi obiecanej" w Łodzi.
13:00 Uroczyste otwarcie nowego obiektu produkcyjnego w Białej.
16.09.2010 r. (piątek)
09:00
Konferencja "Fundusze dla ziemi obiecanej" w Łodzi.
12.09.2010 r. (niedziela)
09:00
II Sieradzki Jarmark powiatowy w Sieradzu.
10:00
41-sze Międzynarodowe Kryterium Uliczne w Wieluniu.
12:00 Gminne Uroczystości Dożynkowe w Wiewiórczynie k/ Łasku.
12:00 Dożynki powiatowo-gminno-parafialne w Solcy Wielkiej, gm. Ozorków.
12:30 Archidiecezjalne Uroczystości Dożynkowe w Łodzi,( Bazylika )
13:00 Dożynki Gminy Pątnów w Kamionce - pieczenie chleba.
14:00 Gmine Uroczystości Dożynkowe Kolonii Lisowice, gmina Działoszyn
14:00 Dożynki Gminne w Rząśni.
14:00 XL Jubileuszowe Powiatowe Igrzyska Ziemi Wieluńskiej w Skomlinie. Zawody odwołane.
15:00 Festyn rodzinny w Osjakowie. ( Zmieniono termin festynu )
15:00 Gminne uroczystości dożynkowe w miej. Pieczyska k/Wieruszowa.
11.09.2010 r. ( sobota )
15:00
Ropoczęcie Dożynek Gminy Pątnów w Pątnowie.
17:00 II sieradzki Jarmark Powiatowy w Sieradzu.
10.09.2010 r. (piątek)
09:00
Spotkanie Polsko-Armeńskiej Grupy Parlamentarnej z gośćmi z Armenii w Warszawie.
9:15 III Wojewódzki Rajd Rowerowy "Na szlaku miejsc pamięci ofiar II Wojny Światowej"- poczatek rajdu; godz. 13:00 wręczenie nagród.
11:00 Obchody Dnia Energetyka w Bełchatowie.
16:00 Piknik Naukowy w Łodzi.
18:00 "Euro - Gala" Plebiscytu "Euro-Gmina" w Łodzi.
19:30 Sympozjum u Zeusa i Spotkanie u Hery w Hotelu "Wodnik" na Słoku.
09.09.2010r.(czwartek)
09:15
Obchody 71 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Uniejowie.
10:00 Regionalna Impreza Integracyjna w Wieruszwie.
07.09.2010 r. (wtorek)
10:00
Konferencja "Wolność zgromadzeń i stowarzyszania się" w Sieradzu.
20:00 Spotkanie firmowe wramach XVII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.
06.09.2010 r. (poniedziałek)
20:00
XVIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO 2010 w Kielcach.
12:00 Konferencja na temat: Przyszłości słuzby zdrowia w województwie łódzkim w Łodzi.
05.09.2010 r. (niedziela)
10:30
XVI Dni Gminy Zapolice.
10:45 Dożynki Gminne w Sławnie.
13:00 Gminno-parafialne dozynki w Galewicach.
12:00 XVII Ogólnopolski Dzień Cebulowy w Grabowie.
11:00 Dożynki Gminne w Rzgowie.
11:30 Jubileusz 90-lecia OSP Gruszczyce.
11:30 Dożynki gminno-parafialne w Dmosinie.
11:30 Dożynki powiatowo-gminne w Sędziejowicach.
13:45 Miejsko-gminne święto plonów w Złoczewie.
14:00 Otwarcie hali Sportowej i zmodernizowanej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pajęcznie.
16:45 uroczystości otwarcia placu Wolności i poświęcenie pomnika w Działoszynie.
20:00 7 Jarmark wojewódzki w Łodzi.
04.09.2010 r. (sobota)
07:00
XVI Dni Gminy Zapolice.
10:00 Uroczystości z okazji Jubileuszu 100-lecia Harcerstwa w Polsce .organizuje Komenda Horągwi ZHP w Łodzi
10:00 7 Jarmark Wojewódzki.
10:00 7 Jarmark wojewódzki w Łodzi.
15:00 Spotkanie Hodowców Gęsi w Uniejowie.
17:00 Miejsko-gminne święto plonów w Złoczewie.
03.09.2010 r. (piątek)
16:30
Jubileusz 100-lecia Harcerstwa w Polsce w Łodzi ul. Łąkowa
18:00 Spotkanie zarządu krajowego związku Zawodowego centrum Narodowe Młodych Rolnikóww Złoczewie.
17:45 7 Jarmark Wojewódzki w Łódzi.
02.09.2010 r. (czwartek)
10:00
Sesja naukowa nt: Zbrodnie niemieckie we wrześniu - październiku 1939 r. nad górną Prosną - Wieruszów.
01.09.2010 r. (środa)
04:40
Obchody 71. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
10:30 Uroczystości z okazji 71 roczny wybuchu II wojny światowej i 90 rocznicy Bitwy Warszawskiej w Osjakowie.
12:00 Uroczystości 71 rocznicy wybuchu II wijny światowej w Wieruszowie.
13:00 Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2010/2011w Krośniewicach.
17:00 uroczystości z okazji 71. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Sieradzu.
Sierpień 2010 (2010-10-11 13:26:05)
31.08.2010 r. (wtorek)
15:00
Koncert z okazji wojewódzkich obchodów Dnia Weterana.
19:00 Obchody 30-lecia Solidarności. Gadańsk.
29. 08.2010 r. (niedziela)
11:00
Jubileusz 90-lecia OSP w Gaszynie
11:00 Powiatowe święto plonów w Rawie Mazowieckiej.
11:15 Dożynki gminne w Zadzimiu.
11:45 90lecie Koła Gospodyń wiejskich w Dobroniu.
12:00 Wysdtawa Rolnicza "ROL-MASZYNA2010" w Piotrkowie TRB.
12:00 Dożynki Powiatowo-Gminne w Radostowie Pierwszym.
12:30 Gminne Święto Plonów w Błaszkach.
12:45 Dożynki Wojewódzkie w Aleksandrowie Łódzkim.
13:20 Powiatowe Dożynki w Wierzchlesie.
13:30
Świeto plonów w Wartkowicach.
13:30 Uroczystości dożynkowe oraz poświęcenie i przekazanie samochodu bojowego dla OSP w Skomlinie.
13:30 Święto plonów w Besiekierach, gm. Grabów.
13:30 Gminne Świeto plonów w Wartkowicach.
14:00 Dożynki Gminne w Szydłowie gm. Lutomiersk
14:30 Dożynki Gminne w Drobnicach, gm. Osjaków.
16:00 Uroczyste oddanie samochodu pożarniczego dla OSP w Rząśni.
17:00 Uroczystości upamiętniające 66. Rocznicę Likwidacji Litzmannstadt Ghetto w Łodzi.
28.08.2010 r. ( sobota )
12:00
Otwarcie wystawy rolniczej "ROL-MASZYNA 2010" w Piotrkowie Tryb.
10:00 V jubileuszowy piknik lotniczy Łask-Buczek.
27.08.2010 r. ( piątek )
10:00
Uroczystości obchodów Święta Lotnictwa w Warszawie.
19:30 V jubileuszowy piknik lotniczy - msza św. w intencji 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.
26.08.2010 r. (czwartek)
17:00
Turniej piłki nożnej na stadionie KSP Polonia w Warszawie.
22.08.2010 r. (niedziela)
13:45
Świeto plonów w Rudzie.
14:30 Uroczystości Dożynkowe w Spycimierzu.
14:00 Gminne Dożynki w Warcie.
14:00 "Księżackie Jadło" festiwal dobrej żywności w Łowiczu.
14:00 Uroczystości Dożynkowe w Goszczanowie.
13:30
Gminne Dożynki w Łubnicach.
12:00 Dożynki Powiatowe w Słupi.
11:00 Dożynki Gminne w Czerniewicach.
21.08.2010 r. (sobota)
14:00
Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego "Szlakiem Bojowym Strzelców Kaniowskich 39" w Sieradzu.
16.08.2010 r. (poniedziałek)
11:00 Uroczyste przekazanie do użytkowania Parków w Osjakowie po przeprowadzonej odbudowie.
15.08.2010 r. (niedziela)
17:00
Europejskie Święto Bursztynu w Wieluniu.
15:00 Dni Widawy.
15:00 IX Piknik Sołtysów Gminy Uniejów.
14:30 Uroczystości jubileuszu 100-lecia Ochotniczej Straży pożarnej w Sokolnikach.
11:30 Obchody Święta Wojska Polskiego.
11:00 Uroczystości z okazji Święta Czynu Chłopskiego w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie.
14.08.2010 r. ( sobota )
16:30
Europejskie Święto Bursztynu 2010 w Konopnicy.
10:00 Konferencja podsumowująca realizację Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów wiejskich w Widawie.
10:00 Msza Św. w intencji energetyków i ich rodzin.
10:00 Uroczystości w Muzeum Wojska polskiego z okazji obchodów Święta wojska Polskiego i 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej.
10:00 Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego w Warszwie
13.08.2010 r. (piątek)
12:45
obchody Święta Wojska Polskiego w Opolu.
12:00 Akademia z okazji Dnia Energetyka 2010.
12.08.2010r. (czwartek)
SEJM

08.08.2010 r. (niedziela )
17:00
Festyn " Dni Osjakowa 2010 " w Osjakowie.
06.08.2010 r.( piątek )
12:00
Msza Święta odprawiona w intencji Ojczyzny i inaugurującego swą służbę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego w Warszawie.
17:00 Uroczyste poświęcenie odnowionego kościoła w Ręcznie.
01.08.2010 r. ( niedziela )
13:30
Uroczyste obchody 800-lecia Skomlina
14.00 Uroczyste obchody 80-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy Skakawskiej.
Lipiec 2010 (2010-07-16 15:29:42)
30.07.2010 r. (piątek)
19:00
Spotkanie z Ambasadorem Królestwa Maroka
25.07.2010 r.( niedziela )
12:00
Uroczystośc 800-lecia Synodu Biskupów oraz zjazd Książąt Piastowskich w Żytnie.
23.07.2010 r. (piątek)
SEJM
22.07.2010 r. (czwartek)
SEJM
21.07.2010 r. (środa)
SEJM
12:00 Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie - Urząd Gminy w Czarnożyłach
20.07.2010 r. (wtorek)
SEJM
10:00
91 rocznica powstania polskiej Policji - uroczyste ochody w Łodzi.
18.07.2010 r.( niedziela )
08:00 v Gminny Festiwal Orkiestr Dętych w Spycimierzu.
15:00 Uroczystość 90-lecia powstania OSP w Raczynie.
15:00 Uroczystość poświęcenia samochodu bojowego OSP w Turowie.
15:00 XVIII Dni Miasta i Gminy Działoszyn
17.07.2010 r.( sobota )
17:00
XVIII Dni Miasta i Gminy Działoszyn.
17:00 Ogólnopolskie Spotkanie Jubileuszowe z okazji 10-lecia FML w Dobieszkowie.
14.07.2010r.(środa)
09.00
XLV Sesja Rady Gminy w Osjakowie.
12:00 Uroczyste otwarcie nowego budynku Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi
12.06.2010r. (poniedziałek)
11:00
Spotkanie Zarządu JTI Polska w Gostkowie Starym
12:00 Spotkanie Organizatorów projektu " Bezpieczne EURO 2012" w Sieradzu.
11.07.2010r.(niedziela)
12:30
Jubileusz 50-lecia OSP w Rychłowicach
13:15 Uroczystość 100-lecia OSP w Komornikach
09.07.2010 r.
( piątek )
SEJM
11:30
Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości w Pabianicach.
08.07.2010r. (czwartek)
SEJM
07.07.2010r. (środa)
SEJM
05.07.2010 r. ( poniedziałek )
17:00
Posiedzenie Zarządu Powiatowego PSL w Wieluniu.
03.07.2010r. ( sobota )
09:00
Dni Pajęczna w Pajęcznie
09:00 Targi Rolne w Bratoszewicach
11:00 VIII Okręgowy Zjazd Delegatów PZŁ w Sieradzu
15:30 V " Konopnickie Country " w Konopnicy
02.07.2010 r. ( piątek )
17:00
Spotkanie itegracyjne ŁWK OHP w Łodzi - Ośrodek w Dobieszkowie
01.07.2010 r. ( czwartek )
19:00
Uroczyste wręczenie Nagród Gospodarczych Woj. Łódzkiego w Łodzi
CZERWIEC 2010 (2010-07-09 09:54:16)
30.06.2010r. (środa)
08:00
Konferencja Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Dobieszkowie.
16:00 Posiedzenie Zarządu Powiatowego PSL w Opocznie
29.06.2010r. (wtorek)
08:30
Konferencja pt." Perspektywy rozwoju OZE w woj." w Łodzi
09:00 Uroczysta Msza święta w X rocznicę parafii w Sieńcu
11:00 LVIII sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego w Łodzi
13:00 Konferencja Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Dobieszkowie.
18:00 Self Defense Forces Day
28.06.2010 r. ( poniedziałek )
13:00
XXXVII Sesja Rady Gminy i Miasta Błaszki w Lubanowie
27.06.2010r. ( niedziela )
10:00
Wojewódzkie Święto Truskawki w Buczku
11:30 Jubileusz 755-lecia miasta Warty w Warcie
13.00 Obchody 100-lecia powstania OSP w Osieku
14:00 Zawody Sportowe Strażaków Oldbojów w Czernicach
14:00 " Dni Głowna " w Głownie
15:00 Sobótka nad zalewem w Brzeżniu
15:00 Uroczystość Jubileuszu 65-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieńcu
15:30 Uroczyste przekazanie samochodu bojowego w Przywozie
26.06.2010r. (sobota)
11:00
IV Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Ożarowie
12:00 Letnia Wielka Gala BCC w Warszawie
15:00 Otwarcie boisk " ORLIK 2012 " w Działoszynie
16:00 " Dni Głowna " - w Głownie
25.06.2010r. (piątek)
SEJM
10:00
Spływ kajakowy po " Krainie Wielkiego Łuku Warty " w Krzeczowie
11:00 Powiatowa Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2009/2010 w Wieluniu
12:00 Międzynarodowe Targi Gdańskie SA BALT-MILITARY EXPO
24.062010r.( czwartek)
SEJM
10:00
Międzynarodowe Targi Gdańskie SA BALT-MILITARY EXPO
13:00 Zakończenie roku szkolego w Publicznym Gimnazujmu wOsjakowie
14:00 Posiedzenie Rady Fundacji na RzeczRozwoju Powiatu Wieluńskiego
w Wieluniu.
23.06.2010r. ( środa )
SEJM
11:45 Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Paliw Płynnych w Warszawie
12:00 Międzynarodwe Targi Gdańskie SA BALT-MILITARY EXPO
14:00 Uroczysty benefis -Zespół Szkół nr 4 w Wieluniu
21.06.2010r.
( poniedziałek )
10:00 Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej w Wieluniu
10:00 Konferencja Naukowa- Bitwy decydujące o losach Europy Środkowej w Warszawie
19:00 Przyjęcie z okazji Święta Narodowego Republiki Chorwacji w Warszawie
18.06.2010r. ( piątek )
14:00 Spotkanie z prof. Szewachem Wessem w Sieradzu
19:00 XX-lecie Telewizji Sieradz - Dwór Kamionacz
17.06.2010r. ( czwartek )

15:30 Uroczyste otwarcie lini prod. w Tubądzinie
17:00 Konferencja pod nazwą " Ruch Ludowy " w Wieruszowie
14.06.2010r.
( poniedziałek )
7:30
Narodowy Dzień Pamięci ofriar Nazistowskich obozów Koncetracyjnych
10:00 Targi Edukacyjne i Zawodowe w Pabianicach
12:00
Wykład prof. dr. hab. Adam Cyra w Wieluniu
13.06.2010r. (niedziela)
10:00
90-lecie OSP Regnów połaczone z XV-leciem reaktywowania gminy Regnów
10:30 Wojewódzkie Święto Ludowe w Łomży
11:00 Obchody 110-lecia OSP w Łasku
17:00 Koncert kameralny w Ożarowie
12.06.2010 r. (sobota)
11:00
Uroczysty Jubileusz XX-lecia Samorządu Terytorialnego w Wieruszowie
12:00 Piknik Poznaj dobra żywność
13:30 Dzień Otwartych Dni w Trębaczewie
11.06.2010 r. (piątek)
SEJM
9:00
II. Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Służby mundurowe w systemie bezpieczeństwa Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku" w Sieradzu
12:00
Uroczystości Garnizonowe w Łasku
16:30 Spotkanie z okazji " Dnia Drogowca" - Ośrodek Wczasowy w Kępowiżnie
10.06.2010r. (czwartek)
SEJM
09.06.2010r. ( środa )
SEJM
11:00
Urocztste spotkanie Związku Kombatantów RP i Byłych Więżniów Politycznych w Wieluniu
19:00
Gala Biznesu 2010 w Łodzi
8.06.2010r. (wtorek)
SEJM

7.06.2010r. ( poniedziałek)
11:00
Uroczyste otwarcie biblioteki Publicznej w Osjakowie
15:00
Wojewódzkie Obchody Dnia Dziecka w Załęczu Wielkim
18:00
Posiedzenie Zarządu Pow. PSLw Radomsku - Szkoła Pod. w miej. Krzętów
6.06.2010r.( niedziela)
12:00
III Powiatowe MIodobranie w Zelechlinku
13:00
Wojewódzka Wystawa Koni śląskich oraz X zjaz Miłosników Koni w Pajęcznie
16:00
Dni Lutomierska 2010
5.06.2010r. (sobota)
10:00
Dni Lutomierska 2010 w Lutommiersku
12:00
Wojewódzkia Wystawa Koni Śląskich oraz Zjazd Miłośników Koni w Pajęcznie
4.06.2010r. (piątek)
11:00
Dzień upamiętniający pierwsze wolne wybory w Polsce w Łodzi
2.06.2010r.( środa)
II Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach
11:00
VI Wojewódzki Konkurs Plastyczny w Osjakowie
1.06.2010r. ( wtorek)
II Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach
11:00
Uroczyste zakończenie realizacji projektu pt "Stolarz w Unii Europejskiej" w ramach programu Leonardo da Vinci w Radosmku
12:00
Finał Orlikowej Ligi MIstrzów - Łódzkie 2010 w Piłce Nożnej chłopców i dziewcząt w Łodzi
MAJ 2010 (2010-06-15 09:01:52)
31.05.2010r. (poniedziałek)
Kongres Gospodarczy w Katowicach
13.00 Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Nowym Adamowie nr 3 gm. Aleksandrów Łódzki
15:00 Otwarcie Domu Samopomocy w Chróścinie
30.05.2010 r. (niedziela)
9:00
XX Targi Rolniczo- ogrodnicze w Kościerzynie
10:00 III Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Nierówności w zdrowiu w miastach i na terenach wiejskich" w Łodzi
13:15 Uroczystość przekaznai samochodu bojowego w Ożarowie
14.10 Jubielusz 50- lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieniądzicach
29.05.2010 r. (sobota)
9:00
Plenerowe Spotkanie Krótkofalowców ŁOŚ Jaworzno /Wielunia
10:00
III Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Nierówności w zdrowiu w miastach i na terenach wiejskich" w Łodzi
11:00 Obchodzy Jubleuszu 65-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie
11:00 XX Targi Rolniczo- ogrodnicze w Kościerzynie
12:00 Dni Sieradza 2010 w Sieradzu
14:00 uroczystości IX Rocznica Utworzenia Powiatu Brzezińskiego w Kołacinku gm. Dmosin
28.05.2010 r. (piątek)
8:00
Obchody 20-lecia Samorządu Terytorialnego w Wieluniu
9:00 XLIV Sesja Rady Gminy w Osjakowie
9:00 Problemy Prokreacji w Polsce w Warszawie
11:00 Dni Samorządowca 2010 w Łodzi
14:00 III Mistrzostwa MiniEuro, Łowicz Łęczyca- Kutno w Łowiczu
17:00 III Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Nierówności w zdrowiu w miastach i na terenach wiejskich" w Łodzi
26.05.2010r. (środa)
10:30
Targi Edukacyjne i zawodowe dlamłodzieży ponadgimnazjalnej oraz poszukującejpracy w Wieruszowie
25.05.2010r. (wtorek)
9:00
Konfrontacji nt. Kształcenie Ustawiczne- stan aktualny i perspektywy rozwoju w Dzierżąznej k/ Zgierza
11:00 LVI Sesja Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi
12:00 Spotkanie z pracodawcami- część kampanii konsultacyjnej na teamt zmian w systemie wsparcia zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Łodzi
14:00 Gala Regionalna Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie LODOłAMACZE 2010 W Łodzi
24.05.2010r. (poniedziałek)
16:00
Plenarne posiedzenie ZarząduPowiatowego PSL w Opocznie
23.05.2010 r. (niedziela)
11:30
uroczystości Powiatowego Święta Ludowego w Opocznie
13:00 Małopolskie święto Ludowe w Niepołomicach
14:00 obchody 125-lecia OSP w Podzamczu
14:00 Powiatowe Święto Ludowe w Klonowej
14:30 Święto Ludowe 2010 w Waleńczowie gm.Opatów
14:00 uroczyste otwarcie strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunice/ k Sławna
15:00 obchody Święta Ludowego w Wielgomłynach
22.05.2010r. ( sobota)
18:00
Święto Ludowe w Zelowie
21.05.2010 r. (piątek)
SEJM
10:00 XLIV Sesja Rady Gminy Biała- Urzą gminy sala nr 18
12:00 Wykład pt" Marszałek Józef Piłsudski- życie i działalność w rocznice 75 śmierci" w Wieluniu

20.05.2010 r. (czwartek)
SEJM
19.05.2010 r. (środa)
SEJM

16.05.2010r. (niedziela)
14:00
IX powiatowy konkurs kulinarny potraw regionalnych w Czerniewicach
17:00 Noc muzeów i koncert w Ożarowie
15.05.2010 r. (sobota)
13:00
X Bieg Przełajowy o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Warty pod hasłem "Dzieciństwo Bez Przemocy" w Rossoszycy
Rajd na pola Grunwaldu śladami wojsk Jagiełły w Wieluniu
16:00 Noc muzeów wWieluniu
16:00 Posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego FML w Wieruszowie
14.05.2010 r. (piątek)

10:00 V Spływ Kajakowy rzeką Ner w Zimne Gmina Świnice Warckie
11:00 Uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego w Ostrówku
12:00 uroczystość wręczenia sztandaru wojskowego 24 Polowej Technicznej Bazie Wojsk Łączności w Kluczborku
Rajd na pola Grunwaldu śladami wojsk Jagiełły w Wieluniu
14:00 wręczenie nagrody wkonkursie zorganizowanym przez "Polski Traker"oraz Polska Izbę Paliw Płynnych dla Najlepszej Stacji Roku 2010 w Osjakowie
13.05.2010 r. (czwartek)
8:15
VI Międzynarodowa Konferencja "Nowoczesne technologie dla bezpieczeństwa kraju i jego granic" w Warszawie
Rajd na pola Grunwaldu śladami wojsk Jagiełły w Wieluniu
9:00 VI Międzynarodowa Konferencja" Nowoczesne Technologie dla bezpieczeństwa kraju i jego granic" w Warszawie
20:30 Międzynarodowe Targi " Stacja Paliw" w Warszawie i Bankiet Tragów 2010 Klub ARCO w Warszawie
12.05.2010 r. ( środa)
10:00
Międzynarodowe Targi "Stacja Paliw" w Warszawie
Rajd na pola Grunwaldu śladami wojsk Jagiełły w Wieluniu
12:00 Seminarium Techniczne w Sieradzu
11.05.2010 r. (wtorek)
Rajd na pola Grunwaldu śladami wojsk Jagiełły w Wieluniu

10:00 Walne Zgromadzenie Przedstawicieli Okręgowej Spółdzielni Mleczarksiej w Łasku
Rajd na pola Grunwaldu śladami wojsk Jagiełły w Wieluniu
13:00 uroczyste obchody Dnia Strażaka w Wieluniu
10.05.2010 r. (poniedziałek)
Rajd na pola Grunwaldu sladami wojsk Jagiełły w Wieluniu

16:00 uroczystości 65.rocznicy zakonczenia II wojny światowej w Łodzi
09.05.2010 r. (niedziela)
15:30
Dzień Strażaka w Pankach
Rajd na pola Grunwaldu śladami wojsk Jagiełły w Wieluniu
08.05.20101 r. (sobota)
Rajd na pola Gruwaldu śladami wojsk Jagiełły w Wieluniu
11:40 Uroczyste obchody 90- lecia powstania OSP w Drużbinie
14:00 III masowy bieg uliczny "Pętla Wieluńska" w Wieluniu
07.05.2010 r. (piątek)
SEJM

10:00 Wojewódzki Dzień Strażaka w Łodzi
11:00 Uroczystości z okazji 219 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Zwycięstwa w Osjakowie
17:00 uroczyste obchody Jubileuszu 65-lecie Wyższego Szkolnictwa Medycznego w Łodzi
20:00 koncert Iwony Kani w Klasztorze Ojców Franciszków w Wieluniu
06.05.2010 r. (czwartek)
SEJM
14:00
Obchody Dnia Św. Floriana - Patrona Strażaków oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja w Galewicach
16:00 wernisaż Siudmaka "światowy Projekt Pokoju" Wieczna Miłość w Wieluniu
05.05.2010 r. (środa)
SEJM
03.05.2010r.
(poniedziałek)

9:30 obchody 3 Maja w Łodzi
9:45 obchody 218. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rzeczpospolitej Obojga Narodów w Wieluniu
10:30 msza Św.-Sanktuarium Matki Bożej Łaskiej w Łasku
11:00 msza Św. intencji Za Ojczyznę w Wieruszowie
11:15
uroczystości przed płytą Grobu NIeznanego Żołnierza w Łodzi
11:30 o
bchody Dnia Św. Floriana - Patrona Strażaków oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja w Biadaszkach

14:30 Obchody uroczystości Świętego Floriana w Wiktorowie
02.05.2010 r. (niedziela)
10:15
Dzień Flagi RP w Łasku
13:30 Dzień Strażaka w Kamostku
13:45 uroczystość gminna Dnia Strażaka - Świętego Floriana w Józefinie
01.05.2010 r. ( sobota )
10:00
Udział w 14-tym inauguracyjnym spotakniu sezonu rowerowego w Wieluniu
10:00 Święto Pracy Plac 11 Listopada w Łasku








KWIECIEŃ 2010 (2010-04-29 10:31:55)

30.04.2010 r. (piątek)
SEJM
9:00 LIX Sesja Rady Miejskiej w Uniejowie
9:30 uroczystość 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Lututowie
29.04.2010 r. (czwartek)
SEJM

12:00 urochystości 219 rocznicy Święta Konstytucji 3 Maja w Wieruszowie
14:00 uroczystość otwarcia sali gimnastycznej przy ZSP nr 4 w Bełchatowie
28.04.2010 r. (środa)
SEJM
13:00
wyjazdowe posiedzenie Senatu PŁ w Sieradzu

17:00
konkurs fotograficzny Cztery pory roku WDK Wieluń
27.04.2010 r. (wtorek)
10:00
35. Sesja Rady Gminy i Miasta Błaszki
11:00 LV Sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego w Łodzi
26.04.2010 r. (poniedziałek)
9:00
XLIII Sesja Rady Gminy w Osjakowie
13:00 XI Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury w Łowiczu
17:00 spotkanie z animatorami i twórcami kultury ludowej w Osjakowie
25.04.2010 r. (niedziela)
III Międzynarodowa Konferencja Naukowa - "Nierówności w zdrowiu w miastach i na teranach wiejskich" w Łodzi
10:00 XVIII Targi Rolne AGROTECHNIKA w Bratoszewicach
10:00 Koncert Laureatów XVIII Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego "Strofy o Ojczyźnie" w Łodzi
16:00 bezpłatna projekcja filmu "Katyń" w Wieruszowie
17:00 koncert kameralny pt."Chponalia" w Ożarowie
24.04.2010 r. (sobota)
III Międzynarodowa Konferencja Naukowa - "Nierówności w zdrowiu w miastach i na terenach wiejskich" w Łodzi
12:00 XVIII Targi Rolne AGROTECHNIKA w Bratoszewicach
18:00 uroczystość upamiętniająca 70 rocznicę Zbrodni Katyńskiej w Wieruszowie
23.04.2010 r. (piątek)
19:00
uroczyste rozstrzygnięcie konkursu "Kobieta Roku 2009" w Wieluniu
9:40
uroczystość ku czci Ofiar zbrodni katyńskiej w Krzyworzece
III Międzynarodowa Konferencja Naukowa - "Nierówność w zdrowiu w miastach i na terenach wiejskich" w Łodzi
21.04.2010 r. (środa)
12:00
sesja popularnonaukowa poświęcona III Rzeczypospolitej w Wieluniu
20.04.2010 r. (wtorek)
10:00
konferencja "Wyzwania polityki energetycznej - potencjał redukcji emisji gazów cieplarnianych w Polsce" w Warszawie
16:00 promocja III tomu "Monografii Wielunia" w Wieluniu
19.04.2010 r. (poniedziałek)
11:00
LIV Sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego w Łodzi
18.04.2010 r. (niedziela)
12:00
uroczysta Msza Święta w intencji ofiar komunistycznej zbrodni katyńskiej oraz uroczyste zasadzenie Dębu Katyńskiego w Wieluniu
17.04.2010 r. (sobota)
15:00
poświęcenie nowo zakupionego samochodu ratowniczo-gaśniczego w Srocku
16.04.2010 r. (piątek)
9:00
Europejski Kongres Gospodarczy 2010 w Katowicach
10:00 wykład "The Housing Bubble and Crash that Engulfed the Economy: Casual Similarities with the 1920s, and the Aftermath" w Warszawie
14:00 uroczyste wręczenie nagrody dla "Najlepszej Stacji Roku 2010" w Osjakowie
15.04.2010 r. (czwartek)
9:00
Europejski Kongres Gospodarczy 2010 w Katowicach
12:00 LIII Nadzwyczajna Sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego poświęcona ofiarom tragedii pod Smoleńskiem w Łodzi
19:00 Gala Finałowa Wyborów Miss Politechniki Łódzkiej w Łodzi
14.04.2010 r. (środa)
11:00
Europejski Kongres Gospodarczy 2010 w Katowicach
11:00 uroczysty wernisaż prac Wojciecha Siudmaka "Diuna - Epopeja Fantastyczna" w Wieluniu
12:00 uroczystość zasadzenia Dębów Pamięci w ramach wieluńskich obchodów 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w Wieluniu
13.04.2010 r. (wtorek)
10:00
uroczyste obchody 70-tej rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Sieradzu
10:00 uroczystość nadania imienia Publicznemu Gimnazjum w Goszczanowie
11:00 LIII Sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego w Łodzi
11:00 otwarcie obchodów 60. rocznicy utanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską a Mongolią oraz organizowana konferencja "Polska-Mongolia 60 lat przyjaźni i współpracy" w Łowiczu
12:00 uroczyste obchody 70-tej rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Wierzchlesie
12.04.2010 r. (poniedziałek)
18:30
Ludowe Spotkanie Wielkanocne w Złochowicach
09.04.2010 r. (piątek)
SEJM
14:00
odczyt "Zbrodnia katyńska - pamięć i propaganda", otwarcie wystawy pt. "Mieszkańcy ziemi wieluńskiej w sowieckich miejscach kaźni - 70. rocznica zdrodni katyńskiej" oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomnikach ofiar katyńskich w Wieluniu
08.04.2010 r. (czwaretk)
SEJM
12:00
uroczystość wręczenia Nagrody Imienia Lwa Sapiehy w Warszawie
16:00 otwarcie wystawy Macieja Stępnia "Jaskinie z Jury i inne dziury" w Wieluniu
19:00 projekcja filmu poświęconego śp. Andrzejowi Kernowi - Wicemarszałkowi Sejmu RP I kadencji w Warszawie
07.04.2010 r. (środa)
SEJM
19:00
spotkanie z cyklu "Film Polski w Kulturze Narodowej", projekcja filmu o narodzinach polskiego rocka "Beats of Freedom zew wolności" w Warszawie
06.04.2010 r. (wtorek)
9:00
"Święto Palanta" w Grabowie
11:00 uroczyste otwarcie Oddziału Chirurgii Dziecięcej w SPZOZ w Wieluniu


MARZEC 2010 (2010-03-26 08:43:13)
31.03.2010 r. (środa)
10:00
śniadanie wielkanocne w Bartoszewicach
10:00 zebranie przedstawicieli Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie
12:00 spotkanie wielkanocne w Łodzi
28.03.2010 r. (niedziela)
17:00
otwarcie wystawy jubileuszowej z okazji 10-lecia plenerów w Kamionie pt.: "Z Biegiem Warty Kamion 2000-2009"
27.03.2010 r. (sobota)
11:00
uroczystość wręczenia Nagrody Przeglądu Wschodniego XVII Edycji (2009) w Warszawie
26.03/2010 r. (piątek)
10:30
otwarcie PINI POLONIA Sp.z.o.o. w Kutnie
13:00 Spotkanie Wielkanocne w Sieradzu
25.03.2010 r. (czwartek)
10:00
warsztaty folkloru i sztuki ludowej Gminy Osjaków z udziałem nauczycieli i uczniów 154 Gimnzajum w Kijowie
11:00 Msza Święta i poświęcenie "Okna Życia" przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Stanisława Nowaka w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Domu Głównym Sióstr Antoninek Wieluniu
12:00 debata Środowiskowego Sejmiku Dziecięcego pod hasłem "Dziecięcy świat bez przemocy" w Wieruszowie
17:00 Walne Zebranie Towarzystwa Przyjaciół Wielunia
23.03.2010 r. (wtorek)
13:00
uroczyste przekazanie oraz poświęcenie autobusu dla Domu Dziecka w Komornikach
22.03.2010 r. (poniedziałek)
12:00
wykład prof. dra hab. Albina Głowackiego pt. "Do syberyjskiej tajgi i w stepy Kazachstanu. Wywózki obywateli polskich w głąb ZSRR w latach 1940-1941" w Wieluniu
21.03.2010 r. (niedziela)
17:00
koncert kameralny pt. "Niedziela z Chopinem" w Ożarowie
19.03.2010 r. (piątek)
SEJM
18:00
inauguracja wojewódzkich obchodów 10-lecia Forum Młodych Ludowców w Podkonicach Dużych
18:00 uroczystość powitalna z okazji wizyty Szefów Misji Dyplomatycznych w województwie łódzkim w Łodzi
18.03.2010 r. (czwartek)
SEJM
17.03.2010 r. (środa)
SEJM
19:00
spotkanie z cyklu "Film Polski w Kulturze Narodowej" projekcja filmu "Wszystko co kocham"
16.03.2010 r. (wtorek)
11:00
LII Sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego w Łodzi
16:00 plenarne posiedzenie Zarządu Powiatowego PSL z udziałem członków PKR w Opocznie
15.03.2010 r. (poniedziałek)
10:00
posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Wieluńskiego w Wieluniu
10:00 LVII Sesja Rady Miejskiej w Uniejowie
12:00 uroczystość ukończenia produkcji pierwszego śmigłowca S-70 TM BLACK HAWK w Mielcu
14.03.2010 r. (niedziela) Halowe Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody w Warszawie
13.03.2010 r. (sobota)
9:00
Halowe Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody w Warszawie
15:00 Zjazd Założycielski Struktur Powiatowych FML w powiecie opoczyńskim w Drzewicy
17:00 Walne Zebranie członków OSP w Czernicach
17:00 IV Powiatowy Zjazd Integracyjny Kół Gospodyń Wiejskich z okazji Dnia Kobiet w Zajączkach Pierwszych
12.03.2010 r. (piątek)
11:00
Halowe Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody w Warszawie
11.03.2010 r. (czwartek)
10:00
XLIV sesja Rady Miejskiej w Wieluniu
10:00 konferencja "Kierunki zmian w kształceniu zawodowym oraz kształceniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej" w Łodzi
13:00 konferencja pt.: "Kierunki zmian w szkolnictwie zawodowym" w Wojsławicach
10.03.2010 r. (środa)
18:00
uroczysty koncert galowy pt. "W krainie uśmiechu" w Łasku
09.03.2010 r. (wtorek)
9:00
XIII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich oraz Kongres XXlecia Samorządu Terytorialnego w Poznaniu
13:00 uroczyste otwarcie Młodzieżowego Centrum Kariery i Punktu Pośrednictwa Pracy w Opocznie
08.03.2010 r. (poniedziałek)
9:00
XLI Sesja Rady Gminy w Osjakowie
10:00 XIII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich oraz Kongres XXlecia Samorządu Terytorialnego w Poznaniu
16:30 happening z okazji Dnia Kobiet w Łodzi
06.03.2010 r. (sobota)
18:00
Walne Zebranie OSP w Białej
05.03.2010 r. (piątek)
SEJM
16:30
posiedzenie Zarządu Powiatowego PSL w Skierniewicach
04.03.2010 r. (czwartek)
SEJM
03.03.2010 r. (środa)
SEJM
9:00
Konferencja "Na szczycie świata - odpowiadając na wyzwania regionu Arktyki" w Warszawie
02.03.2010 r. (wtorek)
10:00
34. Sesja Rady Gminy i Miasta Błaszki w Lubanowie
01.03.2010 r. (poniedziałek)
13:00
spotkanie dotyczące organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Służb Mundurowych - "Bezpieczne Euro 2012" w województwie łódzkim w Sieradzu
LUTY 2010 (2010-02-19 08:59:50)
28.02.2010 r. (niedziela)
10:00
XVI Międzynarodowe Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR
27.02.2010 r. (sobota)
10:00
XVI Międzynarodowe Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR
26.02.2010 r. (piątek)
10:00 XVI Międzynarodowe Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR
17:00 coroczne spotkanie lokalnych przedsiębiorców z przedstawicielami samorządów oraz organizacji pozarządowych w Wieruszowie
25.02.2010 r. (czwartek)
11:00 otwarcie wystawy pt.: "Łódzkie, warte utrwalenia i pokazywania" w Wieluniu
24.02.2010 r. (środa)
12:00
wspomnieniowe spotkanie w dzisiątą rocznicę śmierci generała dywizji Franciszka Kamińskiego w Warszawie
21.02.2010 r. (niedziela)
9:00
VII Ogólnopolska Wystawa królików rasowych, drobiu ozdobnego i gołębi w Wieluniu
20.02.2010 r. (sobota)
9:30
VII Ogólnopolska Wystawa królików rasowych, drobiu ozdobnego i gołębi w Wieluniu
19.02.2010 r. (piątek)
SEJM
12:00
konsultacje społeczne w Sieradzu
18.02.2010 r. (czwartek)
SEJM
17.02.2010 r.
(środa)
SEJM
16.02.2010 r. (wtorek)
10:30
Powiatowa Biesiada Karnawałowa w Ostrołęce
13.02.2010 r. (sobota)
10:00
VI forum budownictwa wiejskiego w Łodzi
18:00 Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP w Rychłocicach
12.02.2010 r. (piątek)
SEJM
10:00
uroczystość choinkowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gromadzicach
10:30 Europejski Dzień Młodego Rolnika w ramach Targów Polagra Premiery 2010 w Poznaniu
11.02.2010 r. (czwartek)
SEJM
9:30 Targi Edukacyjne - Wieluń
11:00 narada roczna poświęcona podsumowaniu działań Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wieluńskiego za okres 2009 r.
10.02.2010 r. (środa)
SEJM
09.02.2010 r. (wtorek)
SEJM
08.02.2010 r. (poniedziałek)
10:00 spotkanie młodzieży gimnazjalnej z Posłem Mieczysławem M. Łuczakiem w Osjakowie
10:00 uroczyste otwarcie Młodzieżowego Centrum Kariery w ramach projektu "OHP jako realizator usług rynku pracy" w Rawie Mazowieckiej
07.02.2010 r. (niedziela)
16:00
Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP w Łubnicach
16:00 Msza Święta w intencji darczyńców i wolontariuszy Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego, celebrowana przez Ks. Bp. Jana Wątrobę, a następnie Koncert Zespołu Wokalnego Kolegium Nauczycielskiego Chóru Młodzieżowego Domu Kultury, Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Wieluniu
06.02.2010 r. (sobota)
17:00
spotkanie noworoczne w Kolonii Zawada
19:00 XV Bal Lotników i Polskiej Obronności w Warszawie
05.02.2010 r. (piątek)
17:30
spotkanie noworoczne przedsiębiorców w Osjakowie
17:45 spotkanie noworoczne PSL w Aleksandrowie Łódzkim
18:00 Gala wręczenia statuetek "Promotor Gminy Wieluń" w Wieluniu
19:00 XII Gala Mistrzów Sportu - Sieradz
01.02.2010 r. (poniedziałek)
10:00
zebranie założycielskie Polsko-Chorwackiej Izby Przemysłowo-Handlowej - Kraków

STYCZEŃ 2010 (2010-01-29 09:15:58)
31.01.2010 r. (niedziela)
16:00
Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Dzietrzkowice
17:00 Gala plebiscytu "Łodzianin Roku 2009" w Łodzi
29.01.2010 r. (piątek)
10:30
uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Domu Pracy Twórczej dla Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi
27.01.2010 r. (środa)
18:00
spotkanie noworoczne PSL w Łowiczu
25.01.2010 r. (poniedziałek)
15:00
spotkanie noworoczne z Parlamentarzystami Ziemi Łódzkiej w Łodzi
24.01.2010 r. (niedziela)
16:00
spotkanie noworoczne członków PSL i symatyków ruchu ludowego w Błaszkach
23.01.2010 r. (sobota)
16:00
noworoczne spotkanie opłatkowe w Wąglanach
22.01.2010 r. (piątek)
SEJM
11:00
uroczystość patriotyczna z okazji 147 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w Osjakowie
13:00 XVIII coroczne spotkanie podsumowujące współpracę w roku 2009 w Pabianicach
15:30 spotkanie noworoczne połączone z podsumowaniem działalności Gminy Sławno za lata 2006-2009 w Sławnie
17:00 spotkanie noworoczne PSL w Sieradzu
21.01.2010 r. (czwartek)
SEJM
16:00
wykład pt. "Władysław I Książę Oplolski Pan Ziemi Rudzkiej" w Wieluniu
20.01.2010 r. (środa)
SEJM
19.01.2010 r. (wtorek)
11:00
otwarcie Młodzieżowego Centrum Kariery w Przedborzu
16:00 spotkanie z okazji 10-lecia powstania zorganizowanego ruchu numizmatycznego w Wieluniu
18:00 otwarcie wystawy malarstwa Joanny Dudek pt. "W poszukiwaniu siebie" w Wieluniu
18:00 spotkanie noworoczne w Łasku
18:00 posiedzenie klubu PSL w Warszawie
18.01.2010 r. (poniedziałek)
16:00
spotkanie opłatkowe PSL w Tomaszowie Mazowieckim
17.01.2010 r. (niedziela)
15:00
spotkanie opłatkowe środowisk wiejskich w Buczku
17:00 koncert kameralny pt. "Portrety Muzyczne" w Ożarowie
16.01.02010 r. (sobota)
18:00
Walne Zebranie Sprawozdawcze jednostki OSP w Ostrówku
15.01.2010 r. (piątek)
11:00
spotkanie z Premierem Waldemarem Pawlakiem oraz przedstawicielami PSL w rządzie i agencjach rządowych w Warszawie
16:00 spotkanie opłatkowe PSL w Bełchatowie
13.01.2010 r. (środa)
17:30
noworoczne posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego PSL w Opolu
12.01.2010 r. (wtorek)
11:00
L sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego
11.01.2010 r. (poniedziałek)
17:00
spotkanie opłatkowe PSL w Poddębicach
10.01.2010 r. (niedziela)
16:00 spotkanie muzealne w Wieluniu
09.01.2010 r. (sobota)
16:00
spotkanie opłatkowo-noworoczne w Wolborzu
16:00 spotkanie opłatkowo-noworoczne w Wierzchlesie
20:00 XI Bal Charytatywny w Wieluniu
08.01.2010 r. (piątek)
SEJM
13:00
uroczyste objęcie obowiązków Dowódcy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego przez ppłk dypl. pil. Dariusza Malinowskiego w Łasku
18:00 spotkanie noworoczne z przedstawicielami lokalnej przedsiębiorczości w Wieluniu
07.01.2010 r. (czwartek)
SEJM
10:00 33. sesja Rady Gminy i Miasta Błaszki
12:00 otwarcie nowo powstałej jednostki Młodzieżowego Centrum Kariery w Wieruszowie
06.01.2010 r. (środa)
SEJM
13:00
uroczyste spotkanie z okazji pożegnania z mundurem płk Sławomira Łukasika Naczelnika Wydziału Uroczystości Departamentu Wojskowego Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie
15:00 spotkanie opłatkowe w Świnicach Warckich
17:00 spotkanie noworoczne w Sędziejowicach
05.01.2010 r. (wtorek)
15:00
spotkanie noworoczne w Sieradzu



 
Copyright © 2011 LTC Sp. z o.o.