Home page
spotkania do 31 12 2007
Search:
016722


UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

28.12.2007r.


Dziś o godzinie 16.00 odbyło spotkanie opłatkowe zrzeszonych w Społecznej Radzie Kombatantów przy Staroście Wieluńskim i młodzieży szkół ponadpodstawowych  z terenu powiatu wieluńskiego (SDK Wieluń). Podczas uroczystości Poseł Mieczysław M. Łuczak złożył życzenia świąteczno-noworoczne wszystkim uczestnikom.


Fot. Elżbieta Caban


27.12.2007r.


Dziś o godzinie 14.00 w Warsztatach Szkolnych ZS nr1 przy ul. Wojska Polskiego odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne Rady Powiatu z kierownikami jednostek powiatowych i służb - zorganizowane przez Starostę Wieluńskiego Andrzeja Stępnia. W uroczystości uczestniczył Pan Poseł Mieczysław M. Łuczak, który złożył serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne wszystkim uczestnikom. Szczególną atmosferę stworzyło wspólne śpiewanie kolęd.


Fot. Elżbieta Caban


20.12.2007r.


Dziś w Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości odbyła się uroczystość opłatkowa, której organizatorem był Zarząd Polskiego Związku Emerytów i Rencistów oddział w Wieluniu. Niepowtarzalną atmosferę spotkania tworzyło wspólne śpiewanie kolęd. W imieniu Pana Posła w uroczystości wzięła udział  Asystentka Społeczna - Magdalena Drosińska, która odczytała list z życzeniami świątecznymi. 
20-21.12.2007r. V Posiedzenie Sejmu RP18-19.12.2007r. IV Posiedzenie Sejmu RP6.12.2007r. III Posiedzenie Sejmu RP4.12.2007r. - Dzień Górnika

"Schodzą górnicy pod ziemię
w ciemność daleką od słonka
wychodzi im naprzeciw
święta Barbara Patronka ..."


"Święta Barbara w kopalni"

(E. Szelburg-Zarebina)
Z okazji Barbórki składam Wam, Szanowni Górnicy, najserdeczniejsze życzenia

bezpiecznej i spokojnej pracy

oraz wszystkiego najlepszego w życiu zawodowym i osobistym.


Szczęść Boże


Mieczysław M. Łuczak

Poseł na Sejm RP

23-24.11.2007r. - 2. Posiedzenie Sejmu RP


14-15.11.2007r. - 1. Posiedzenie Sejmu RP - kontynuacja11.11.2007

Obchody Święta Niepodległości


W dniu dzisiejszym w Wieluniu odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w parafii p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. uczestnicy obchodów przeszli pod pomnik Jana Pawła II, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. Następnie uczestnicy uroczystości wraz z Pocztami Sztandarowymi przemaszerowali ulicami: Augustiańska, Nowy Rynek, Narutowicza, plac Legionów, Królewska, plac Kazimierza Wielkiego. Po czym odbyła się część oficjalna uroczystości, podczas której przywitano zaproszonych gości i wygłoszono okolicznościowe przemówienia. Po wystąpieniach delegacje złożyły kwiaty pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego.Obchody Święta Niepodległości

Uroczystości związane ze Świętem Niepodległości obchodzono również w Osjakowie. Na cmentarzu parafialnym poświęcono i odsłonięto pomnik Powstańców Styczniowych z 1863 roku. Odbył się Apel Poległych i złożono wiązanki kwiatów.Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W Czarnożyłach odbyły się Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Podczas uroczystości złożono kwiaty na zbiorowej mogile żołnierzy polskich znajdującej się na miejscowym cmentarzu.10.11.200790-lecie OSP w Dzietrznikach

W dniu 10 listopada 2007 roku w Dzietrznikach odbyły się uroczystości związane z obchodami 90-lecia OSP. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, po której uczestnicy przemaszerowali na plac przy remizie OSP, gdzie odbyła się część oficjalna, podczas której zaproszeni gości złożyli życzenia strażakom, po czym wręczono wyróżnienia i odznaczenia jednostce oraz strażakom ochotnikom. W uroczystościach w imieniu Pana Posła Mieczysława M. Łuczaka uczestniczyli asystenci społeczni - Wojciech Panek i Maciej Bryś.

05.11.2007r. I Posiedzenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencji.

Od odegrania hymnu narodowego rozpoczęło się I Posiedzenie Sejmu RP VI kadencji podczas, którego nowo wybrani posłowie złożyli ślubowanie oraz wybrali Marszałka Sejmu - został nim Bronisław Komorowski (PO).23.10.2007r. Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych.

Państwowa Komisja Wyborcza podała dziś oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych. Do Sejmu weszły 4 partie: PO, PIS, LiD, PSL oraz przedstawiciel Mniejszości Niemieckiej. Wybory wygrała Platforma Obywatelska z 41,51% głosów co przełożyło się na 209 mandatów, PiS osiągnął 32,11% głosów - 166 mandatów, LiD - 13,15% co dało 53 mandaty, PSL uzyskał 8,91% głosów co przełożyło się na 31 mandatów. Frekwencja wyniosła 53,88%.21.10.2007r. WYBORY DO SEJMU I SENATU19.10.2007 r.

Dziś w Sieradzu odbyły się obchody Święta 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia, jednostki wielce zasłużonej dla łączności Wojska Polskiego. W uroczystości uczestniczył m.in. Pan Poseł Mieczysław M. Łuczak - Członek Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, który złożył serdeczne życzenia Żołnierzom, Pracownikom, Kombatantom i Emerytom Wojskowym.18.10.2007 r.

fot. Elżbieta Caban

W dniu dzisiejszym w Kolegium Nauczycielskim w Wieluniu odbyła się XVI Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2007/2008, w której uczestniczył Pan Poseł Mieczysław M. Łuczak. Pan Poseł złożył Gronu Pedagogicznemu życzenia pomyślności w życiu osobistym i satysfakcjonujących osiągnięć zawodowych, a poprzez przytoczone słowa Adama Mickiewicza "(...) Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą" zachęcał Studentów do twórczego zgłębiania tajemnic wiedzy.15.10.2007 r.


fot. Elżbieta Caban

W dniu dzisiejszym w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu odbyła się Powiatowa Uroczystość Obchodów Edukacji Narodowej, której gospodarzem był Pan Andrzej Stępień - Starosta Wieluński. W uroczystości miał zaszczyt uczestniczyć Pan Mieczysław M. Łuczak - Poseł na Sejm RP, który złożył Gronu Pedagogicznemu serdeczne życzenia, zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i satysfakcjonujących osiągnięć zawodowych, jednocześnie dziękując za ogromny trud włożony w to, by przyszłość każdego z nas była lepsza.Pan Poseł Mieczysław M. Łuczak również dziś wziął udział w Uroczystości Odpustowej ku czci Św. Jadwigi Śląskiej połączonej z Konsekracją Ołtarza, celebrowanej przez J.E. Ks. Abpa Stanisława Nowaka. Uroczystość odbyła się w kościele w Osjakowie.12.10.2007 r.W dniu 12.10.2007 r. Pan Poseł Mieczysław M. Łuczak uczestniczył w obchodach 50-lecia powstania Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Wieluniu, które rozpoczęły się Mszą Świętą. Pan Poseł wręczył kwiaty ks. Kanonikowi Marianowi Mermerowi - Proboszczowi Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP.

28.09.2007 r .
W piątek 28.09.2007 r. w ośrodku wypoczynkowym w Konopnicy odbyło się uroczyste podsumowanie 9-tej edycji Akcji Kalendarz, nad którą patronat honorowy objął m.in. Mieczysław M. Łuczak - Poseł na Sejm RP. Na uroczystościach obecne były dzieci z czterech Domów Dziecka. Głównym punktem podsumowania był finał licytacji przedmiotów podarowanych przez przyjaciół Akcji Kalendarz.21.09.2007 r.W dniu dzisiejszym na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sieradzu odbyła się uroczystość przekazania obowiązków Dowódcy 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, w której uczestniczył m.in. Pan Mieczysław M. Łuczak - Poseł na Sejm RP. Podczas uroczystości płk Jan Sobotka, dotychczasowy dowódca 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia pożegnał się z jednostką i sztandarem brygady oraz przekazał dowodzenie płk Mirosławowi Siedleckiemu.16.09.2007 r.fot. Elżbieta Caban


W niedzielę 16.09.2007 roku odbyły się obchody Dnia Sybiraka, które zorganizowało Koło Związku Sybiraków w Wieluniu przy udziale Starostwa Powiatowego w Wieluniu. Msza św. za zmarłych i zamęczonych Sybiraków została odprawiona w kościele Ojców Franciszkanów w Wieluniu. Po mszy przy Pomniku Sybiraków zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. W uroczystościach uczestniczył Pan Mieczysław M. Łuczak - Poseł na Sejm RP wraz z małżonką oraz dyrektor biura poselskiego - Maciej Bryś.W dniu dzisiejszym 80 - lecie istnienia obchodziła jednostka OSP Radoszewice. W uroczystościach wziął udział Poseł na Sejm Mieczysław M. Łuczak - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieluniu.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, po której uczestnicy przemaszerowali na plac przy remizie OSP, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości, podczas których były wystąpienia zaproszonych gości oraz wręczono wyróżnienia i odznaczenia jednostce oraz strażakom ochotnikom.Poseł Mieczysław M. Łuczak w dniu dzisiejszym uczestniczył również w Festynie Rodzinnym na Kręgu Tanecznym Klubu Sportowego "Warta" w Osjakowie. Organizatorami festynu był Wójt Gminy Osjaków i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Osjakowie.

09.09.2007r.(niedziela)

Dożynki Powiatowe w Ozarowie.

W dniu dzisiejszym w Ożarowie (gmina Mokrsko) odbyły się Dożynki Powiatu Wieluńskiego, w uczestniczył Pan Poseł Mieczysław M. Łuczak.

Fot. Elżbieta Caban

08.09.2007r.(sobota)

Konwencja wyborcza PSL w Warszawie.

Dziś odbyła się Krajowa Konwencja Wyborcza Polskiego Stronnictwa Ludowego, w której uczestniczył Pan Poseł Mieczysław M. Łuczak. Wzięło w niej udział ponad 700 Delegatów PSL z całej Polski. Podczas jej trwania przedstawiono kandydatów we wcześniejszych wyborach do parlamentu oraz przedstawiono jedno z haseł tegorocznej kampanii wyborczej: "POROZUMIENIE SŁUŻY LUDZIOM".

90 - lecie OSP Kadłub

W dniu dzisiejszym 90 - lecie istnienia obchodziła jednostka OSP Kadłub. W uroczystościach w imieniu Pana Posła Mieczysława M. Łuczaka uczestnieczył dyrektor biura poselskiego - Maciej Bryś.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, po której uczestnicy przemaszerowali na plac przy remizie OSP, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości, podczas których były wystąpienia zaproszonych gości oraz wręczono wyróżnienia i odznaczenia jednostce oraz strażakom ochotnikom.

05 - 08.09.2007r. - 47. Posiedzenie Sejmu RP

03.09.2007 r. Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego w Wieluniu

W dniu dzisiejszym w Gimnazjum Nr 3 w Wieluniu Poseł Mieczysław M. Łuczak uczestniczył w Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2007/2008.

Fot. Elżbieta Caban

02.09.2007r.

130 - lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieluniu.W dniu dzisiejszym Poseł Mieczysław M. Łuczak uczestniczył w Jubileuszu 130 - lecia OSP Wieluń. Uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza Święta na ruinach wieluńskiej fary. Po Mszy Świętej uczestnicy przemaszerowali na Plac Legionów, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości, podczas którch Poseł Mieczysław M. Łuczak - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieluniu wręczył jednostce oraz strażakom ochotnikom wyróżnienia i odznaczenia.

Fot. Elżbieta Caban

Powiatowo - Gminno - Parafialne Dożynki w Mieleszynie

2 września 2007 roku odbyły się Powiatowo - Gminno - Parafialne Dożynki w Mieleszynie, w których w imieniu Pana Posła Mieczysława M. Łuczaka uczestniczył Dyrektor Biura Poselskiego - Maciej Bryś.

Dożynki Gminne w Galewicach (powiat wieruszowski)

W dniu 2 września 2007 roku odbyły się także Dożynki Gminne w Galewicach w których w imieniu Pana Posła Mieczysława M. Łuczaka uczestniczył Asystent Społeczny.

Dożynki Gminne w Osjakowie

2 września 2007 odbyły sie również Dożynki Gminne w Osjakowie, w których uczestniczył Poseł Mieczysław M. Łuczak.

Gminne Dożynki w Bieńcu oraz 50 - lecie OSP Bieniec.

Poseł Mieczysław M. Łuczak uczestniczył dzisiaj w Gminnych Dożynkach w Bieńcu( gmina Pątnów) oraz w Jubileuszu 50 - lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieńcu.

01.09.2007 r. - Obchody 68 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej w Wieluniu.


W dniu dzisiejszym Poseł Mieczysław M. Łuczak uczestniczył w Obchodach 68 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej w Wieluniu. Uroczystości rozpoczęło złożenie kwiatów o godz. 4.40 pod tablicą upamiętniającą zrzucenie bomb na Wieluń, które miało miejsce 1 września 1939 roku. O godzinie 10.00 odbyła się Uroczysta Sesja Rady Powiatu oraz Rady Miejskiej w Wieluniu, podczas której wygłoszony został wykład Pana prof. dr hab. Andrzeja Rzeplińskiego. Następnie o godzinie 14.00 na ruinach wieluńskiej fary zniszczonej podczas bombardowania odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyny i osób pomordowanych podczas II Wojny Światowej. Mszę koncelebrował Ksiądz Arcybiskup Metropolita Częstochowski - Stanisław Nowak. Po Eucharystii delegacje złożyły kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym blisko 1200 osób, które poniosły śmierć podczas zbombardowania Wielunia. Następnie na Placu Legionów odbyła się część oficjalna uroczystości, na której przywitano zaproszonych gości oraz wygłoszono przemówienia okolicznościowe. W imieniu parlamentarzystów Ziemi Łódzkiej głos zabrał Poseł Mieczysław M. Łuczak. Podczas tej uroczystości naoczni świadkowie bombardowania wygłosili Apel o Pokój skierowany do całego Świata. Następnie po części oficjalnej odbył się koncert orkiestry wojskowej Śląskiego Okręgu Wojskowego, pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz koncert muzyki celtyckiej.22.08.2007 r. - Otwarcie wystawy pt. "Wieluń miastem pokoju i pojednania".


W dniu 22 sierpnia 2007 roku poseł Mieczysław M. Łuczak zorganizował wyjazd do Sejmu na wystawę zatytułowaną "Wieluń miastem pokoju i pojednania". Wystawa wyeksponowana została obok tablicy poświęconej Posłom II RP, którzy zginęli podczas II Wojny Światowej. Na ekspozycję składają się dokumenty i fotografie poświęcone miastu, które 1 września o godzinie 4.40 jako pierwsze zostało zbombardowane i prawie doszczętnie zniszczone. Po uroczystości otwarcia tejże wystawy Pan Poseł Mieczysław Łuczak oprowadził kilkudziesięcioosobową grupę uczestników wycieczki po Sejmie i Senacie. W wycieczce uczestniczyli samorządowcy, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wielunia, dziennikarze oraz mieszkańcy powiatu wieluńskiego.


19.08.2007r. - Dożynki w Ludwinowie i Goszczanowie.W dniu dzisiejszym odbyły się uroczystości dożynkowe w Ludwinowie (gmina Łubnice, powiat wieruszowski), w których uczestniczył Poseł Mieczysław M. Łuczak oraz w Goszczanowie (gmina Goszczanów, powiat sieradzki), w których w imieniu Pana Posła uczestniczył Dyrektor Biura Poselskiego - Maciej Bryś.


18.08.2007r. - 110 - lecie OSP oraz 100 - lecie orkiestry dętej w Osjakowie

18 sierpnia 2007 roku Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w Osjakowie rozpoczęły się uroczystości związane z obchodami 110 - lecia OSP i 100 - lecia orkiestry dętej w Osjakowie. Po Eucharystii nastąpił przemarsz uczestników na plac przed budynkiem OSP Osjaków, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości podczas, których odczytano kronikę OSP, wysłuchano wystąpień zaproszonych gości oraz wręczono odznaczenia, medale i wyróżnienia strażakom ochotnikom. Uroczystość tą swoją obecnością zaszczycili: Waldemar Pawlak - Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP, Stanisław Olas - V-ce Marszałek Województwa Łódzkiego, Jan Ryś - Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP, Andrzej Stępień - Starosta Wieluński, w obchodach tych uczestniczył także Poseł Mieczysław M. Łuczak - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP. Po części oficjalnej odbył się koncert orkiestry dętej z Mykanowa.


15.08.2007r. - Święto Wojska Polskiego


W dniu dzisiejszym Poseł Mieczysław M. Łuczak uczestniczył w obchodach Święta Wojska Polskiego w Wieluniu. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Święta w Kościele pw. Św Józefa w Wieluniu, następnie uczestnicy uroczystości udali się pod tablicę Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty.


22 - 24.08.2007r. - 46. posiedzenie Sejmu RP

22.07.2007 r. 90 - lecie OSP Pątnów.W dniu 22 lipca 2007 roku odbyły się obchody 90 - lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Pątnowie, w których uczestniczył Poseł Mieczysław M. Łuczak. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji strażaków ochotników w Kościele pw. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Eucharystii, na placu przy strażnicy OSP w Pątnowie miały miejsce oficjalne uroczystości, podczas których odznaczono sztandar OSP Pątnów, a najbardziej zasłużeni strażacy otrzymali medale za zasługi.


15.07.2007 r.

Poseł Mieczysław M. Łuczak uczestniczył dzisiaj w obchodach Jubileuszu 90 - lecia Ochotniczej Strazy Pożarnej w Łagiewnikach oraz w zawodach strażackich w Osjakowie, w których rywalizowały jednostki OSP z Osjakowa, Konopnicy i Wierzchlasa.

08.07.2007r. - 50 lecie parafii św. Zofii w Krzeczowie

W dniu dzisiejszym Poseł Mieczysław Łuczak był gościem na uroczystości 50 - lecia istnienia parafii św. Zofii w Krzeczowie.

04-06.07.2007r. - 45 Posiedzenie Sejmu RP

03.07.2007r. - Uroczyste rozpoczęcie obozu językowego w Załęczu Wielkim.

W Ośrodku Harcerskim "Nadwarciański Gród" w Załęczu Wielkim odbyło się uroczyste rozpoczęcie obozu językowego, organizowanego przez Fundację Kościuszkowską z Nowego Jorku. Przez trzy tygodnie nauczyciele i lektorzy ze Stanów Zjednoczonych będą uczyli polską młodzież języka angielskiego.

02.07.2007r. - Spotkanie parlamentarzystów z Wojewodą Łódzkim

W Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi odbyło się dzisiaj spotkanie z parlamentarzystami województwa łódzkiego. Spotkanie to poświęcone było omówieniu i przedstawieniu zagadnień dotyczących: rozbudowy oraz modernizacji infrastruktury drogowej i kolejowej w województwie lódzkim, przygotowaniu regionu lódzkiego do Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 oraz wynmianie starych dowodów osobistych na nowe.

01.07.2007r. - 80 lecie OSP w Biadaszkach

W dniu dzisiejszym odbyły sie uroczyste obchody 80 - lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Biadaszkach. W imprezie tej uczestniczył poseł Mieczysław M. Łuczak - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieluniu.

26 - 29.06.2007r. - 44 Posiedzenie Sejmu RP

24.06.2007r. - Uroczystość poświęcenia nowo zakupionego samochodu dla OSP Słupsko.

W dniu dzisiejszym w miejscowości Słupsko gm. Mokrsko odbyła się uroczystość poświęcenia nowo zakupionego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla jednostki OSP Słupsko. W uroczytsości tej uczestniczył poseł Mieczysław M. Łuczak - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wieluniu , który wręczył jednostce OSP Słupsko Srebrny Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa, a wzorowym strażakom: Złote i Srebrne Medale Za Zasługi dla Pożarnictwa.

23.06.2007r. - Uroczyste obchody jubileuszowe z okazji 30 - lecia Towarzystwa Przyjaciół WieluniaW dniu dzisiejszym w Spółdzielczym Domu Kultury obchodzono Jubileusz 30 - lecia Towarzystwa Przyjaciół Wielunia. Na uroczystych obchodach jubileuszowych zabrał głos Poseł na Sejm RP Mieczysław M. Łuczak. Życzył, by praca na rzecz TPW była źródłem nieustającej satysfakcji. Podkreślił również, że trzy dekady aktywności Towarzystwa są zasługą wieloletniej pracy i zaangażowania wielu osób.
22.06.2007r. - Powiatowa Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2006/2007.
Jednym z uczestników Powiatowej Uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego 2006/2007 był Poseł na Sejm RP Mieczysław M. Łuczak. Goście zostali przywitani przez Panią Grażynę Urbaniak - Kopczyńską - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 Im. Stanisława Staszica w Wieluniu oraz przez Pana Andrzeja Lacha - Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach.

Na uroczystości wyróżniono i wręczono nagrody nauczycielom, uczniom i sponsorom szkół za trud i zaangażowanie oraz wykonywaną pracę i kreatywność.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne przygotowane przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Gromadzicach.

19.06.2007 r. Majówka pod hasłem "Moja Szkoła i Ja".


W dniu dzisiejszym w Parku Miejskim im. Żwirki i Wigury w Wieluniu odbył się festyn pt. "Moja Szkoła i Ja". Organizatorem tej imprezy był Sejmik Młodzieży Ponadgimnazjalnej w Wieluniu. Podczas tej majówki mozna było podziwiać występy artystyczne młodzieży z wieluńskich szkół, zapoznać się z ofertą edukacyjną wieluńskich szkół wyższych i średnich oraz wziąć udział w loterii fantowej.

14.06.2007r.

PARLAMENT EUROPEJSKI przyjął dopłaty do obszarowych owoców miękkich i wiśni

Debata i głosowanie nad raportem w sprawie reformy rynku owoców i warzyw kończy wielomiesięczny okres prac w Parlamencie Europejskim przyjęciem dopłat do obszarowych owoców miękkich i wiśni. Polskie Stronnictwo Ludowe sukcesywnie wskazywało problemy występujące na rynku owoców miękkich w Polsce i przekonywało większość eurodeputowanych do wprowadzenia odpowiednich instrumentów wsparcia, które przyczyniłyby się do restrukturyzacji i wzrostu konkurencyjności tego sektora.

12.06.2007 r. Wręczenie Certyfikatu Cementowni WARTA S.A.


W dniu dzisiejszym w Pałacu Męcińskich w Działoszynie Zarząd Cementowni WARTA S.A. otrzymał z rąk dyrektora Zakładu Jakości i Zarządzania certyfikaty funkcjonujących systemów zintegrowanego zarządzania w Cementowni Warta.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

12 - 15.06.2007 - 43 Posiedzenie Sejmu RP

12.06.2007r.

EUROPA W KAŻDEJ GMINIE - Ogólnopolski Konkurs PSL na najlepsze witryny internetowe społeczności lokalnych

Organizatorem Konkursu jest Polskie Stronnictwo Ludowe natomiast patronat medialny nad nim objęła redakcja Zielonego Sztandaru. Najważniejszym celem tego przedsięwzięcia jest tworzenie warunków umożliwiających anagażowanie się społeczności lokalnych w działalność publiczną.

Zachęcamy do udziału w tym konkursie i zapraszamy do zapoznania się z jego regulaminem na stronie: http://www.psl.org.pl/download/formularz_ewkg.pdf

10.06.2007 r. 125 - lecie OSP w Wieruszowie

W dniu dzisiejszym poseł Mieczysław M. Łuczak - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wieluniu uczestniczył w obchodach 125 - lecia OSP w Wieruszowie.

Uroczyste obchody 125 - lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele o. Paulinów p.w. Zesłania Ducha Świętego. Następnie odbył się przemarsz pododdziałów do Rynku oraz złożenie wiązanki pod pomnikiem Św. Floriana. Podczas uroczystości odznaczono wzorowych strażaków Medalami Za Zasługi dla Pożarnictwa.

05.06.2007 r. Wojewódzkie Obchody Dnia Dziecka

W dniu dzisiejszym w Ośrodku Rekreacyjno - Wypoczynkowym "Nadwarciański Gród" w Załęczu Wielkim odbyły się VII Wojewódzkie Obchody Dnia Dziecka. W zabawie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka wzięło udział ponad 400 dzieci z całego województwa łódzkiego.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji m.in.: występy muzyczne i taneczne, zajęcia sportowe oraz liczne konkursy i gry.

28.05.2007r.

ONZ informuje, iż Polska od początku ubiegłej dekady do końca 2004r. zmniejszyła emisję gazów cieplarnianych do atmosfery o 18 procent. Komisja Europejska zadbała o to byśmy w latach 2008 - 2012 musieli zmniejszyć ilość gazu wyrzucanego przez kominy fabryk, hut i elektrowni z 239 do 208,5 ton rocznie.

Producenci biją na alarm, iż dbając o ekologię doprowadzamy do zahamowania wzrostu produkcji.
W dniu dzisiejszym z okazji Dnia Samorządowca odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Wieluniu. W uroczystych obradach sesji uczestniczył Poseł Mieczysław M. Łuczak. Podczas sesji wygłoszony został przez prof. dr hab. Tadeusza Olejnika referat na temat "Dzieje samorządu w Wieluniu". W trakcie uroczystości Poseł Mieczysław Łuczak wręczył medal "Pro memoriał" księdzu kanonikowi Lechowi Dębskiemu. Po okolicznościowych wystąpieniach, uczestnicy uroczystej sesji udali się do kościoła NMP w Wieluniu, gdzie odprawiona została w intencji samorządów uroczysta Msza Święta celebrowana przez ks. prałata Mariana Stochniałka.

24-25.05.2007r. - IV Wojewódzka Konferencja Zdrowia Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi.

W dniach 24 - 25 maja 2007 r. w Załęczu Wielkim odbyła się IV Wojewódzka Konferencja Zdrowia Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi. Tegoroczna konferencja odbyła się pod hasłem "Inwestujmy w zdrowie. Budujmy lepszą przyszłość".

24.05.2007r. - Dzień Samorządowca

DRODZY SAMORZĄDOWCY!


Z okazji Dnia Samorządowca

wszystkim pracownikom administracji

publicznej życzę owocnej i spokojnej pracy

Pro publico bono, a w życiu osobistym

spełnienia marzeń i samych sukcesów

Przyjmijcie również Państwo gratulacje

i podziękowania za wspólną troskę

na rzecz rozwoju samorządności lokalnej

Poseł na Sejm R.P.

Mieczysław M. Łuczak22 - 25.05.2007r.


42 Posiedzenie Sejmu.


21.05.2007r. - Podstawy dobrej polityki zagranicznej


Jesteśmy przeciwni, by Traktat Konstytucyjny był podstawą do dyskusji o porządku europejskim. Opowiadamy się za deklaracją dla ludzi i traktatem dla instytucji. Deklaracja powinna zawierać wszystkie podstawowe wartości, czyli solidarność w wymiarze symbolicznym i praktycznym. Napięcie w rządzie nie powinno skazywać Polski na peryferyjność. Nie zgadzamy się na militaryzację Unii Europejskiej. Dialog i współpraca oparte na wartościach dotyczących godności człowieka i godności narodów są najważniejszym elementem w przyszłej konstrukcji.

Strategia bezpieczeństwa powinna być oparta o NATO oraz Organizację Narodów Zjednoczonych, czyli o relacje wielostronne państw. Nie akceptujemy działań w zakresie bezpieczeństwa opartych jedynie na relacjach ze Stanami Zjednoczonymi. Budowanie partnerstwa i pokoju polega na prowadzeniu szerokiego dialogu z różnymi krajami. Należy budować przywództwo i współpracę, bo ono daje więcej bezpieczeństwa niż działanie militarne.

19.05.2007r. - Uroczystość nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Rychłocicach.


Poseł Mieczysław Łuczak uczestniczył dziś w niepowtarzalnej uroczystości nadania imienia Jana Pawła II i przekazania sztandaru Szkole Podstawowej w Rychłocicach. Wartości, które głosił i uosabiał nasz wielki rodak stały się wzorcem dla uczniów i nauczycieli tejże szkoły. Rozpoczynająca uroczystości msza św. została odprawiona przez ks. abp Władysława Ziółka. Dalsza część spotkania kontynuowana była na placu szkolnym. Motywem przewodnim spotkania było wyzwanie jakiemu muszą sprostać pedagodzy podczas realizacji zadań dydaktyczno - wychowawczych, uczących odpowiedzialności za człowieczeństwo.

13.05.2007r. Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Ostrówku.

Poseł Mieczysław Łuczak - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wieluniu, przewodniczył Powiatowym Obchodom Dnia Strażaka, które odbyły się w Ostrówku.

W uroczystościach uczestniczyły: chorągiew Powiatu Wieluńskiego oraz sztandary Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu wieluńskiego, władze powiatowe w osobach: starosty wieluńskiego - Pana Andrzeja Stępnia, przewodniczącego Rady Powiatu - Pana Krzysztofa Owczarka oraz sekretarza powiatu - Pana Andrzeja Chowisa, władze gmin: Czarnożyły, Ostrówek, Biała, Konopnica, Osjaków, Mokrsko, Pątnów, Wierzchlas oraz przedstawiciele Policji i Państwowej Straży Pożarnej.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele p.w. św. Trójcy w Ostrówku. Po mszy świętej nastąpił przemarsz na boisko sportowe, gdzie odbyła się druga część uroczystości, podczas której wręczono awanse, medale i odznaczenia. Uroczystość tą uświetniły występy orkiestry dętej OSP z Wierzchlasa oraz zespołu folklorystycznego "Ostrowiacy".

Więcej zdjęć w galerii.

12.05.2007r. - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej.,,Trzeba podtrzymywać za wszelką cenę piękną polską tradycję,

Działalność lekarza czy pielęgniarki traktować nie tylko jako zawód,

ale także - a może przede wszystkim - jako powołanie"Jan Paweł II


Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej składam

Wszystkim Paniom podziękowania za pracę, trud i pomoc niesioną

potrzebującym i chorym.

W dzisiejszych czasach cały personel medyczny boryka się z trudnymi

warunkami finansowymi.

Wiele z Was pielęgniarek poszukuje pracy zagranicą.

Wyrażam nadzieję, iż w niedługim czasie nastąpi szybkie i zadowalające rozwiązanie tych problemów.

Wszystkim Pielęgniarkom i położnym, życzę w tym dniu,

aby Wasz wysiłek wkładany w ratowanie ludzkiego życia i zdrowia był należycie wynagradzany,

a powołanie było dla Was źródłem dumy i satysfakcji.

Wszystkiego co dobre i piękne na co dzień dla Was i Waszych rodzin

życzy


Poseł na Sejm RP

Mieczysław M. Łuczak

11.05.2007r. - Obchody Dnia Strażaka w Państwowej Straży Pożarnej w WieluniuOkazją do przywdziania odświętnych strojów był dla druhów Dzień Strażaka. Jak co roku, podczas uroczystości uhonorowano odznaczeniami wyróżniających się druhów, a 10 innym nadano wyższe stopnie służbowe. Podczas uroczystości podsumowano osiągnięcia z działalności bojowej, kulturalnej i organizacyjnej oraz podziękowano za trud i poświęcenie w codziennej niebezpiecznej pracy dla bezpieczeństwa obywateli powiatu wieluńskiego.

Więcej zdjęć w galerii.
08 - 11.05.2007r.


41 Posiedzenie Sejmu.07.05.2007r. - Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


23-29 kwietnia 2007 roku po raz kolejny odbył się Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Problematyka ta nie jest obca Polskim kierowcom, należy polepszyć bezpieczeństwo na drogach. Statystyki z 2006 roku są przerażające: 46 799 wypadków, 411 727 zderzeń drogowych, 59 015 ofiar wypadku, a 5232 zabitych.

Inicjatywą Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego jest przedstawienie konkretnych projektów, które polepszą bezpieczeństwo użytkowników dróg, a od rządu oczekuje:


- Pilnego przedstawienia Sejmowi kompleksowego programu poprawy bezpieczeństwa na drogach

- Dokonania przeglądu obowiązujących przepisów o ruchu drogowym i przedstawienia ich do zatwierdzenia Sejmowi

- Zdecydowanego ograniczenia ciągłych zmian prawa o ruchu drogowym, gdyż powoduje to nieznajomość tego prawa. W okresie od uruchomienia ustawy 20.06.1997r. była ona zmieniana aż 67 razy, a w br. już 2 razy. Kolejne propozycje zmian już wpłynęły do Sejmu. Częste zmiany Prawa o ruchu drogowym powodują, że nie znają go zarówno kontrolujący ruch jak i poruszający się na drogach.

- Konieczny jest podział Kodeksu drogowego na dwie części: 1) powinna obejmować przepisy, które muszą znać osoby egzaminowane i dopuszczane do ruchu drogowego. Tej części Kodeksu nie powinno się zmieniać przynajmniej przez okres 3 lat. 2) powinny być zawarte pozostałe przepisy uważa Stronnictwo.

- Istnieje potrzeba wzmocnienia wydziałów ruchu drogowego w komendach policji oraz ograniczenie różnych podmiotów nie przygotowanych, ale uprawnionych do kontroli ruchu drogowego.

- PSL zaproponowało również, aby tiry i ciężki transport kołowy przenieść na transport kolejowy. Rozwiązania takie są z powodzeniem stosowane m in. w tak rozwiniętych państwach jak Austria i Szwajcaria.


Jeśli chodzi o ustawę o ratownictwie medycznym, zdaniem posła Mieczysława M. Łuczaka nie jest ona realizowana, ponieważ brakuje ratowników medycznych. A przecież na liczbę ofiar wypadków duży wpływ ma czas, w jakim od wypadku udzielona jest pomoc.

Do jego skrócenia nie przyczynia się brak systemu teleinformacyjnego, czyli jednego numeru 112, pod którym powinien dyżurować ratownik.


Wszystkim Strażakom z okazji Ich święta

składam serdeczne podziękowania

za codzienną gotowość w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi,

za aktywność we wszystkich sferach życia społecznego

oraz za udział w dorobku lokalnej społeczności.

Życzę, aby wypełnianie strażackiej powinności wspierała opieka Świętego Floriana,

a zdrowie i uczucia najbliższych były przyczyną zachowań osobistego szczęścia.


Poseł na Sejm RP


Mieczysław M. Łuczak

Prezes Zarządu

Oddziału Powiatowego Związku OSP

w Wieluniu


03.05.2007r. - Obchody 216 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


W dniu dzisiejszym Poseł Mieczysław M. Łuczak uczestniczył w uroczystościach z okazji 216 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele p.w. NMP w Wieluniu. Po mszy złożono kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II. Następnie udano się pod tablicę Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyły się główne uroczystości obchodów Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, podczas której wygłoszono mowy okolicznościowe i złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Więcej zdjęć z uroczystości w galerii.
Konstytucja 3 Maja uchwalona na Sejmie Czteroletnim, była drugą na świecie po Stanach Zjednoczonych ustawą rządową regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Została ustanowiona 3 maja 1791 roku i była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczypospolitej po I rozbiorze. Konstytucja 3 Maja wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty, stawiała chłopów pod ochroną państwa, a zniosła instrukcje poselskie, konfederacje i liberum veto, które przed przyjęciem Konstytucji pozostawiło Sejm na łasce każdego posła. Najważniejsza ustawa w państwie była wielkim osiągnięciem narodu chcącego zachować niezależność państwową, zabezpieczała możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.

Konstytucja 3 Maja to powód do dumy każdego obywatela i świadectwo znaczącej roli Polski w ustawodawstwie europejskim.


26.04.2007 r. - Dzień Drogowca i Transportowca.

"Aby drogi, którymi się Państwo poruszacie w swoim życiu

były najmniej wyboiste.

A życiowe zakręty jak najmniej ostre"

Z okazji Dnia Drogowca i Transportowca

składam wszystkim drogowcom i transportowcom

wyrazy uznania i podziękowania

za codzienną pracę i dbałość o użytkowników dróg.

Proszę przyjąć życzenia zdrowia, wiele satysfakcji

z wykonywanej pracy

oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowymPoseł na Sejm RP

Mieczysław M. Łuczak

Członek Sejmowej Komisji Infrastruktury
25.04.2007r.

Z dniem 1 października 2006 roku weszła w życie ustawa z 13 lipca 2006 roku o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy (Dz. U. z 2006 r., Nr 158, poz. 1121)


FUNDUSZ GWARANTOWANYCH

ŚWIADCZEŃ PRACOWNICZYCH

PRZYPOMINA


1. byłym pracownikom,

2. członkom rodzin zmarłych pracowników,

3. osobom uprawnionym do renty rodzinnej po zmarłych byłych pracownikach,

których roszczenia (np. pensje, zasiłki chorobowe, odprawy) pracownicze nie zostały wypłacone przez syndyka, likwidatora lub byłego niewypłacalnego pracodawcę, pomimo prawomocnego wyroku sądu przeciwko tym podmiotom.

Tylko do 30 czerwca 2007 roku!!!


MOGĄ WYSTĄPIĆ Z PISEMNYM WNIOSKIEM

do właściwego dla byłego miejsca pracy Biura Terenowego

FUNDUSZU GWARANTOWANYCH

ŚWIADCZEŃ PRACOWNICZYCH

o wpłatę )* świadczeń ze środków Funduszu.

Infolinia: 0 801 50 45 54

(koszt połączenia = 1 impuls połączenia lokalnego)

Internet: www.bip.fgsp.gov.pl

)* w zakresie zgodnym z przepisami obowiązującymi w okresie, za który roszczenia nie zostały zaspokojone (art. 43 ustawy z 13 lipca 2006 r. o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy Dz. U. z 2006r. Nr 158 pozycja 1121).


24 - 27.04.2007 r.

40 Posiedzenie Sejmu.

20.04.2007r.


Uwaga Rolnicy!


Producenci rolni, którzy chcą otrzymać dopłatę z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zobowiązani są do podpisania umowy na dostawę roślin energetycznych do 15 maja 2007 roku. Agencja Rynku Rolnego po zatwierdzeniu wniosku będzie nadzorowała proces przetwarzania roślin energetycznych na końcowe produkty energetyczne.

Wnioski, które wpłynęły do ARR w większości zostały zatwierdzone, a w tym podmioty skupujące oraz jednostki przetwórcze.

15.04.2007 r. Nadzwyczajny IX Kongres PSL

W Sali Kongresowej PKiN odbył się IX Nadzwyczajny Kongres PSL, na który przybyli czlonkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego z calej Polski. Przyjęto nową Deklarację programową oraz poprawiony Statut PSL. Stronnictwo sprzeciwiło się "polityce zawłaszczania państwa" oraz potępiło działania partiii rzadzących, które wprowadzają do najwyższych urzędów w państwie ludzi niekompetentnych.

Zdaniem Stronnictwa Polska powinna podjąć wszelkie starania aby dotacje z Unii Europejskiej zostały odpowiednio wykorzystane zarówno w gminach jak i w każdej miejscowości. Dlatego Stronnictwo chce zdynamizować swą działalność na scenie politycznej, artykułować problemy kraju i wskazywać sposoby ich rozwiązania. Opowiada się także za demokracją obywatelską, silnymi samorządami, nowoczesną gospodarką, a zwłaszcza za równymi szansami dla wszystkich i tworzeniem nowych miejsc pracy. Państwo ma obowiązek pomagać najbiedniejszym, wspierać rodzinę oraz tworzyć nowe miejsca pracy. Fundamentem partii są samorządowcy: wójtowie, burmistrzowie, starości, marszałkowie - ludowcy, którzy cieszą się uznaniem społecznym.


Międzynarodowy Dzień Kombatanta - 15.04.2007 r.

Wasza odwaga i poświęcenie

są dla Nas największą i niezapomnianą lekcją patriotyzmu z dziejów Rzeczypospolitej.

.Pamięć o bohaterach jest Naszym narodowym obowiązkiem.

"Nie jest wart prawa do przyszłości

ten kto zapomina o przeszłości"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kombatanta

składam wszystkim weteranom

najserdeczniejsze życzenia

zdrowia, spokoju oraz długich lat życia.Poseł na Sejm RP

Mieczysław M. Łuczak

11 - 13.04.2007 r.

39 Posiedzenie Sejmu.Z okazji

Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

składam najserdeczniejsze życzenia

spokoju i radości w kręgu najbliższych.

By ofiara Chrystusa

za Nas oddana

przyniosła zrozumienie i przyjaźń wzajemną.

A ostateczne zwycięstwo dobra nad złem

i życia nad śmiercią

stało się źródłem nieustającej radości i nadziei.Poseł na Sejm RP

Mieczysław M. Łuczak

wraz z pracownikami biura

04 kwietnia 2007 r.

Dzisiaj w Wieluniu odbyła się VIII sesja Rady Powiatu, w której uczestniczył poseł Mieczysław Łuczak. Sesja miała charakter nadzwyczajny i poświęcona była restrukturyzacji SP ZOZ Wieluń.

Przyjęto na niej koncepcję programowo - organizacyjną w kierunku restrukturyzacji wieluńskiego szpitala na lata 2007 - 2009.

29 marca 2007 r.

W Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu odbyła się sesja popularnonaukowa pod patronatem posła R.P. - Mieczysława Łuczaka, starosty wieluńskiego - Andrzeja Stępnia, prezesa Państwowej Agencji Atomistyki - prof. dr hab. Jerzego Niewodniczańskiego oraz Cementowni WARTA S.A. w Trębaczewie. Tematem sesji były "Możliwości rozwoju energetyki w Polsce".

Na sesję zaproszono naukowców z dziedziny energetyki atomowej, którzy w pierwszej części wygłosili swoje referaty. Pod koniec sesji rozstrzygnięto konkurs ekologicznym, w którym brała udział młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Laureatom konkursu wręczono nagrody.

26 marca 2007 r.

VII sesja Rady Powiatu

Dzisiaj w Wieluniu odbyła się VII sesja Rady Powiatu. Jednym z punktów obrad było podjęcie uchwały o podziale środków PFRON przypadających na teren powiatu wieluńskiego oraz podjęcie uchwały Rady Powiatu w sprawie delegowania przedstawiciela powiatu wieluńskiego do zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich. Została również podjęta uchwała Rady Powiatu w sprawie wyboru kandydata na członka Stałej Konferencji Współpracy powoływanej przez Wojewodę Łódzkiego i jego stałego zastępcy.

Ostatnim punktem obrad na VII sesji Rady Powiatu były wnioski, ogłoszenia i oświadczenia radnych.

22 marca 2007r.

W dniu 22 marca 2007 r. poseł Mieczysław M. Łuczak był uczestnikiem piątego koncertu "DZIECI DZIECIOM", poświeconego wszystkim dzieciom niepełnosprawnym oraz ich dobroczyńcom. Na scenie występowali uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Gromadzicach. Różnorodność występów oraz bogata sceneria sprawiły, że zaproszeni goście byli zachwyceni. Nie sposób nie zauważyć, że wychowankowie ośrodka grali szczerze i z prawdziwym uczuciem, co nadało temu spotkaniu szczególny charakter.

14 marca 2007r.

Ochrona rynku unijnego przed nadmiernym importem z Chin

Instrumenty polityki handlowej, w tym instrumenty ochrony rynku są ustanawiane przez Radę lub Komisję Europejską, w drodze decyzji i rozporządzeń stosowanych bezpośrednio. Dlatego w celu ochrony rynku unijnego wobec importu z krajów trzecich, w tym importu z Chin mogą być zastosowane następujące rozwiązania:

Przemysł unijny może wystąpić z wnioskiem o rozpoczęcie postępowania przeciwdziałającego dumpingowi, czyli sprzedaży towarów za granicę po cenach niższych od cen krajowych w celu zdobycia lub utrzymania obcego ryku zbytu. Jednakże producenci wspólnotowi towaru objętego tym wnioskiem powinni stanowić nie mniej niż 25% produkcji wytwarzanej przez przemysł wspólnotowy.

Przemysł unijny może również wystąpić do Komisji Europejskiej z wnioskiem o wszczęcie unijnego postępowania antysubsydyjnego, czyli dotyczącego nieuczciwych praktyk cenowych, chroniący przed nadmiernym importem. Natomiast w tym wypadku konieczne jest występowanie subsydiowania produkcji lub sprzedaży jakiegoś towaru na teren Europy.

Trzecią możliwością jest wystąpienie do Komisji Europejskiej o wszczęcie unijnego postępowania przed nadmiernym importem. Jednakże takie środki mogą być stosowane tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy import wzrasta tak szybko, że wyrządza szkodę krajowym producentom.

13 marca 2007r.

Rolnictwo w Unii Europejskiej

Ważnym celem dla Polskiego Stronnictwa Ludowego jest dbałość o skuteczne rozwiązania na rzecz rozwoju wsi i rolnictwa. Dlatego politycy Stronnictwa organizują spotkania z rolnikami w terenie oraz w Warszawie. W ostatnim zjeździe w warszawskiej siedzibie brało udział kilkudziesięciu rolników z całej Polski. Tematem rozmów były możliwości jakie stwarza członkostwo Polski w strukturach europejskich, czyli zdolność przyśpieszenia rozwoju obszarów wiejskich, która wymaga przede wszystkim zorganizowanej działalności.

Istotną informacją dla wszystkich rolników jest fakt, iż w stanowisko PSL w sprawie traktatu Konstytucyjnego zawiera zapis: "Unia Europejska powinna dostosować do wymogów współczesności Wspólna Politykę Rolną, aby na przyszłość mieć zapewnioną samowystarczalność żywnościową. Szczególnie promowana musi być żywność ekologiczna - w myśl zasady - zdrowsze produkty, mniejsze wydatki na ochrona zdrowia i środowiska".


13 - 15 marca 2007 r.

W tych dniach odbywa się 37. Posiedzenie Sejmu RP

08 marca 2007 r. - Dzień Kobiet

" Miłość jak nasionko leśne z wiatrem szybko leci,

ale gdy drzewem w sercu wyrośnie,

to chyba razem z sercem wyrwać ją można."

H. Sienkiewicz

Tak nierozłączne jest nasze współistnienie
Nie ma ludzkości bez kobiety i mężczyzny
Nie ma bez Was łaskawe Panie przyszłości i z życia radości
Dziękujemy Wam za wczoraj i dziś, prosimy o jutro
Wszystkiego co dobre i piękne na to szczególne święto 8 marca
i każdy dzień życia.


Poseł na Sejm R.P.

Mieczysław M. Łuczak

07 - 08 marca 2007 r.

36. Posiedzenie Sejmu RP

03 marca 2007 r.


W dniu 03.03.2007 r. odbył się I Zjazd Zarządu Powiatowego Związku Młodzieży Wiejskiej. W zjeździe uczestniczyła młodzież z powiatu wieluńskiego, działająca w Kołach Gminnych Związku Młodzieży Wiejskiej oraz zaproszeni goście: Poseł na Sejm - Mieczysław Łuczak, Starosta Wieluński - Andrzej Stępień, Radny Sejmiku Wojewódzkiego - Andrzej Chowis, Wójt Gminy Czarnożyły - Tomasz Luboiński, Wójt Gminy Osjaków - Jarosław Trojan, Radny Powiatu - Leszek Bak oraz Prezes Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej - Michał Modrzejewski.

Na zjeździe tym wybrano władze zarządu powiatowego ZMW. Prezesem Zarządu Powiatowego ZMW został Tomasz Łukomski. Po wyborze władz powiatowych ZMW dyskutowano i ustalono zakres działalności ZMW w powiecie wieluńskim.

Wybranemu Zarządowi ZMW gratulujemy i życzymy sukcesów.

01 marca 2007r.

Traktat Konstytucyjny

01 marca 2007 r.


Polskie Stronnictwo Ludowe popiera aktywne uczestnictwo Polski w działaniach Unii Europejskiej, która wpływa na rozwój cywilizacyjny i społeczno - gospodarczy Polski. Niezaprzeczalnym jest fakt, iż wzrost siły, sprawiedliwości i zasobów Unii Europejskiej zależy od wszystkich jej członków. Jednakże warunkiem koniecznym dalszego rozwoju będzie wzmocnienie nowego ładu europejskiego. Dlatego wiosenny szczyt Unii Europejskiej w Berlinie i Deklaracja Europejska winny być fundamentem dla przyszłej Konstytucji Europejskiej. W tym celu PSL zgłasza projekt, aby podstawą nowego ładu stały się dwa traktaty: KONSTYTUCJA DLA OBYWATELI - DEKLARACJA EUROPEJSKA skierowana do obywateli, odnosząca się do wspólnych wartości, tożsamości, przekonań, celów i zasad ich osiągania oraz TRAKTAT PODSTAWOWY "WSPÓLNA EUROPA" skierowany do instytucji z pożądanymi zmianami, usprawniającymi polityki unijne.

Komisja Infrastruktury, której członkiem jest Poseł Mieczysław Łuczak odrzuciła projekt rządowy w sprawie utworzenia Okręgowych Inspektoratów Nadzoru Budowlanego.

Jeżeli w III czytaniu wynik głosowania będzie podobny, to jest szansa, że Powiatowe Inspektoraty Nadzoru Budowlanego nie zostaną zlikwidowane.

28 luty - 2 marca 2007 r.

W tych dniach odbywa się 35. Posiedzenie Sejmu RP

28 luty 2007r.

Produkcja biopaliw w Polsce

Dotychczasowe rozwiązania proponowane przez ministerstwo finansów, nie rozstrzygają problemów dotyczących nieopłacalności produkcji biopaliw w Polsce. W tej sprawie Klub Polskiego Stronnictwa Ludowego złożył projekt zmiany ustawy o podatku akcyzowym, mający na celu przywrócenie ubiegłorocznych stawek akcyzowych przy sprzedaży biopaliw i biokomponentów. Producenci biopaliw znaleźli się w kłopotliwej sytuacji, wciąż brakuje rozporządzeń rządowych w sprawach podatkowych.

26 luty 2007 r.

W dniu 26.02.2007 r. Poseł Mieczysław Łuczak - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku O.S.P. w Wieluniu oraz Członek Zarządu Wojewódzkiego O.S.P. w Łodzi, brał udział w posiedzeniu Zarządu Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych w Działoszynie.

Na posiedzeniu tym ustalono termin i miejsce Zjazdu Wojewódzkiego O.S.P, przyjęto sprawozdanie roczne oraz ustalono wstępnie termin i miejsce uroczystości z okazji Dnia Strażaka.

22 luty 2007 r.

W dniu wczorajszym poseł Mieczysław Łuczak przy pomocy Prezesa Elektrycznego Centrum Handlowego "ANIA" - Pana Jacka Boguckiego oraz Wójta Gminy Osjaków - Pana Jarosława Trojana, zorganizował dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Osjaków wyjazd na mecz rewanżowy Ligi Mistrzów w siatkówce mężczyzn pomiędzy BOT Skra Bełchatów, a Portal Drac Palma de Mallorca.

Wszyscy uczestnicy tego wyjazdu byli świadkami wspaniałego widowiska sportowego. Mecz zakończył się zwycięstwem Skry, jednak ze względu na różnicę w "małych punktach" do dalszych gier awansowała drużyna hiszpańska.

Na fotorelację z meczu zapraszamy do naszej galerii.

18 luty 2007 r.


Trudna sytuacja polskich szpitali
Jak powszechnie wiadomo, polskie szpitale znajdują się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Zadłużenie polskiej służby zdrowia wynosi ogółem około 6 mld złotych. Dlatego PSL jako priorytetową sprawę traktuje zaangażowanie i udzielenie wsparcia służbie zdrowia. Zdaniem partii należy również korzystać z doświadczenia dyrektorów szpitali, które się już nie zadłużają. Resort zdrowia powinien zdecydować czy nadal kontynuować system oparty na Narodowym Funduszu Zdrowia, czy powrócić do budżetowego finansowania służby zdrowia. Jednakże równie ważną sprawą dla PSL - u jest to by każdy pacjent, który płaci składkę ubezpieczeniową, miał poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego oraz pewność, że jego pieniądze zostaną odpowiednio zagospodarowane.
17 luty 2007 r.


Poseł Mieczysław Łuczak uczestniczył w uroczystości Jubileuszu 5 - lecia Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w kościele p.w. Św. Józefa w Wieluniu, następnie odbył się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Wieluniu. Dalsze uroczystości odbyły się w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu, gdzie Prezes Fundacji - Pan Andrzej Chowis wręczył podziękowania i listy gratulacyjne zasłużonym osobom, organizacjom pozarządowym i instytucjom samorządowym. Gratulujemy i życzymy kolejnych Jubileuszy.13 luty 2007 r.

PSL opowiada się przeciwko umieszczeniu w Polsce tarczy antyrakietowej

Polskie Stronnictwo Ludowe ma sceptyczny stosunek do umieszczenia w Polsce amerykańskiej tarczy antyrakietowej ponieważ takie działanie niesie ze sobą pewne ryzyko. Zdaniem PSL nie można budować bezpieczeństwa Polski wyłącznie na współpracy ze Stanami Zjednoczonymi. Polska nie powinna zapominać, że jesteśmy członkami NATO, czyli wielostronnego układu i nasze bezpieczeństwo nie powinno zależeć wyłącznie od Stanów Zjednoczonych.

14 - 16 luty 2007 r.

W tych dniach odbywa się 34 Posiedzenie Sejmu RP

05 luty 2007 r.

gv

W dniu dzisiejszym poseł Mieczysław Łuczak 0 uczestniczył w spotkaniu przedstawicieli Komitetu Protestacyjnego NSZZ "Solidarność" z władzami wojewódzkimi w sprawie przywrócenia połączeń kolejowych linii 181 ( Wieluń - Kępno ) oraz linii 131 ( Zduńska Wola - Herby Stare ).

31 stycznia 2007 r.

Z powodu braku osób zainteresowanych dyżurami prowadzonymi w filiach biura poselskiego posła Mieczysława M. Łuczaka w Pajęcznie i Zduńskiej Woli informujemy, że z dniem 01.02.2007r. zawieszamy ich działalność. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do podstawowego biura poselskiego w Wieluniu przy Pl. Legionów 8 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00. Jednocześnie informujemy, że działają filie w Łasku i Sieradzu.

24 - 26 stycznia 2007 r.

W tych dniach odbywa się 33 Posiedzenie Sejmu R.P.

23 stycznia 2007 r.

Klub Parlamentarny PSL złożył do Sejmu projekt zmian w ustawach o samorządzie gminnym, powiatowym i samorządzie województwa. Projekt dotyczy radnych, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i ma na celu wydłużenie terminu na złożenie oświadczeń majątkowych oraz informacji o działalności gospodarczej ich malżonków z 30 dni do 6 miesięcy. Za sprawą tego projektu można uniknąć kolejnych wyborów oraz związanych z nimi wydatków z budżetu państwa.

20 stycznia 2007 r.

W dniu 20 stycznia 2007 r. Poseł Mieczysław M. Łuczak uczestniczył w VIII Balu Dobroczynnym, którego powstanie zainicjował będąc jeszcze Starostą Wieluńskim. Imprezę uświetniły występy artystyczne wychowanków Domu Dziecka w Komornikach oraz wychowanków Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Gromadzicach, nadając temu spotkaniu szczególną atmosferę.

19 stycznia 2007 r.

W dniu 19.01.2007 r. odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Wieluniu. W spotkaniu tym uczestniczył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Z.O.S.P. R.P. - Poseł Mieczysław M. Łuczak.

18 stycznia 2007 r.

Dzisiaj o godzinie 17.00 w Remizie OSP w Dzietrznikach odbyło się spotkanie noworoczne Zarządu Gminnego PSL w Pątnowie, w którym uczestniczył Poseł Mieczysław M. Łuczak. Więcej zdjęć w galerii.

17 stycznia 2007 r.

W dniu dzisiejszym Pan Poseł Mieczysław M. Łuczak brał udział w uroczystym otwarciu i poświęceniu nowo - wyremontowanego budynku administracyjnego Starostwa Powiatowego w Pajęcznie. Następnie udał się na III Sesję Rady Powiatu Pajęczańskiego.

05 stycznia 2007 r.

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie noworoczne przedstawicieli lokalnej przedsiębiorczości z władzami samorządowymi powiatu oraz parlamentarzystami Ziemi Wieluńskiej. Spotkanie było okazją do złożenia sobie życzeń noworocznych oraz wręczenia okolicznościowych statuetek i listów gratulacyjnych dla wyróżnionych przedsiębiorców.

29 grudnia 2006 r.


W Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbyło się spotkanie świąteczno - noworoczne władz powiatu z przedstawicielami wieluńskiego biznesu, duchowieństwa, Policji i Straży Pożarnej. W spotkaniu tym uczestniczył również poseł Mieczysław M. Łuczak.


27 grudnia 2006 r.
Odbyło się spotkanie świąteczno - noworoczne środowisk kombatanckich z powiatu wieluńskiego z władzami samorządowymi, parlamentarzystami i wieluńskim duchowieństwem zorganizowane przez Starostę Wieluńskiego - Andrzeja Stępnia i Społeczną Radę Związków Kombatanckich przy Staroście Wieluńskim. Spotkanie było okazją do złożenia świąteczno-noworocznych życzeń.
Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się: Poseł RP - Mieczysław Łuczak, Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego - Andrzej Chowis, Przewodniczący Rady Powiatu Wieluńskiego - Krzysztof Owczarek, Burmistrz Wielunia - Mieczysław Majcher, Wójt Gminy Skomlin - Grzegorz Maras, Wójt Gminy Mokrsko - Tomasz Kącki, ks. Marian Stochniałek, ks. Lech Dębski oraz przedstawiciele wieluńskich mediów: "Przegląd Tygodnia" i "ITP".
Spotkaniu towarzyszyły kolędy i pieśni patriotyczne oraz tradycyjne wigilijne potrawy.


24- 26 grudnia 2006 r.

Jest taki dzień-

Tylko jeden raz do roku...


Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia

Podniosłe- pełne radości, a zarazem refleksji i zadumy

-tak bardzo polskie

W tej wyjątkowej chwili odczuwamy szczególną więźw jednej tradycji i obyczaju tworzymy wielką ludzka rodzinę.


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

proszę przyjąć moje najserdeczniejsze życzenia

zdrowia, pogody ducha i spełnienia marzeń

Niech czar wigilijnego wieczoru- tak ważnego dla Polaków-

obfituje w najpiękniejsze chwile

oraz upływa w zgodzie i radości.


Oby nadchodzący Nowy Rok 2007

pełen był spełnionych nadziei

sukcesów w życiu rodzinnym i zawodowym

Aby wszystkie zamierzenia przyniosły wiele satysfakcji

i spełnionych oczekiwań.


Poseł na Sejm RP

Mieczysław M. Łuczak


Najpiękniejszych chwil oraz spokojnych, rodzinnych Świąt życzą również pracownicy biur poselskich.


21 grudnia 2006 r.


Spotkanie wigilijne w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Gromadzicach! Choinka widoczna na zdjęciu jest dziełem utalentowanych wychowanków szkoły!


11 grudnia 2006 r.


UWAGA!!Biuro Poselskie posła Mieczysława Łuczaka pośredniczy w uzyskaniu pomocy finansowej z Państwowego Funduszu Kombatantów. Wszystkich zainteresowanych- kombatantów, wdowy po kombatantach- prosimy o wypełnienie wniosku Wniosek o jednorazową pomoc finansową z Państwowego Funduszu Kombatantów. i wraz z wymaganymi dokumentami przesłanie go na adres biura: Biuro Poselskie Mieczysława Łuczaka, Plac Legionów 8, 98- 300 Wieluń. W razie pytań prosimy dzwonić pod numer : 043 843 70 77.

Więcej informacji pod adresem: http://www.udskior.gov.pl/index.php?ne=88

8 grudnia 2006 r.

Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć na zaproszenie Rady Współpracy Organizacji Pozarządowych Ziemi Wieruszowskiej Stowarzyszenia Integracyjnego "Klub Otwartych Serc" w uroczystym spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu oraz Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym wręczeniem podziękowań, wyróżnień i dyplomów wszystkim zaangażowanym w działalność stowarzyszeń działających na Ziemi Wieruszowskiej.
Na scenie zaprezentowali się laureaci pierwszego Festiwalu Nieodkrytych Talentów oraz wokaliści Studia Piosenki WDK i uczestnicy WTŻ w Wieruszowie. Na zakończenie koncertu młodzi artyści wprowadzili publiczność w świateczny nastrój śpiewając kolędy.
Spotkaniu towarzyszyła wystawa "Twórczość- Terapia- Sukces". Zaprezentowane prace przedstawiały wysoki poziom wykonania i zachwycały swoim urokiem. Chętni mogli nabyć wyroby świąteczne wykonane przez niepełnosprawnych- kartki, gipsowe aniołki i Mikołaje.

30 listopada 2006 r.Wszystkim nowo wybranym władzom samorządowym miast, powiatów i gmin - Prezydentom, Burmistrzom, Starostom i Wójtom oraz radnym samorządowym chciałbym pogratulować wyboru na wyżej wymienione stanowiska.

Wybór ten jest dowodem ogromnego społecznego zaufania, jakim obdarzyli Państwa wyborcy.

Jestem przekonany, że poradzą sobie Państwo ze wszystkimi obowiązkami jakie nakłada na Was wybór na te stanowiska.

Wierzę, że doświadczenie, wiedza oraz umiejętności jakimi Państwo dysponują w połączeniu z wytrwałością i zaangażowaniem - zapewnią pełną skuteczność w działaniach na rzecz Waszych "Małych Ojczyzn".

Życzę wszelkiej pomyślności i wytrwałości w realizowaniu obowiązków wynikających z powierzonych Państwu funkcji. Niech podejmowane działania przyczyniają się do urzeczywistnienia dobra wspólnego.

Zapewniając o swojej życzliwości i mając nadzieję na jak najlepszą współpracę życzę wszystkiego co dobre i piękne na każdy dzień.
Z wyrazami szacunku


Mieczysław M. Łuczak
28 listopada 2006 r.

Po zakończeniu drugiej tury wyborów samorządowych można już podsumować wyniki. Tegoroczne wybory samorządowe pokazały, że siła PSL to przede wszystkim ludzie, którzy współtworzą nasze Małe Ojczyzny. Wygrywaliśmy w gminach i powiatach, tam, gdzie nie liczy się wielka polityka. Wyborcy głosowali na sprawdzonych i pewnych gospodarzy, których obdarzyli zaufaniem. Nic więc dziwnego, że wielu wójtów, radnych gminnych i powiatowych z PSL`u pozostało na kolejną kadencję. Dołączyli do nich nowi działacze gotowi pracować dla społecznego dobra.

W I turze wyborów bezpośrednich na wójtów i burmistrzów zostało wybranych aż 420 przedstawicieli Stronnictwa. 204 z nich startowało z list Komitetu Wyborczego PSL. W II turze wyborów samorządowych wystartowało 191 kandydatów Stronnictwa w tym 108 zostało wybranych.

Gratuluję wszystkim nowo wybranym oraz tym którzy zostają na kolejną kadencję- wójtom, burmistrzom, prezydentom! Życzę wszelkiej pomyślności i wytrwałości w realizacji obowiązków wynikających z powierzonej funkcji. Niech podejmowane działania przyczyniają się do urzeczywistnienia dobra wspólnego.

W samym tylko województwie łódzkim PSL uplasowało się na drugim miejscu w radach powiatu otrzymując 13,5 procent głosów.

Tutaj http://www.mluczak.pl/index.jsp?bipkod=/011/001 można zobaczyć wyniki wyborów do Rad Powiatów województwa łódzkiego.

20 listopada 2006 r.

W dniu 20 listopada 2006 r. w programie TVP 3 "Łodzkie Forum" jednym z zaproszonych gości był poseł Mieczysław Łuczak. W programie podsumowano I turę wyborów samorządowych w województwie lódzkim oraz dyskutowano o ewentualnych koalicjach na szczeblu województwa, powiatów i gmin.

15 listopada 2006 rMimo braku ostatecznych wyników wyborów samorządowych już dziś można mówić o sukcesie jaki odniosło Polskie Stronnictwo Ludowe. W porównaniu z wyborami do parlamentu w 2005 roku PSl podwoiło wynik. Po raz kolejny okazało się, że sondaże nie oddają rzeczywistych preferencji wyborców. Sukces samorządowy PSL zawdzięcza bez wątpienia kandydatom- dobrym gospodarzom oraz pracy wszystkich którzy walczyli o jak najlepsze doinformowanie społeczeństwa.

W wyborach do rad powiatów PSL uzyskało 11,02 proc. głosów. W ten sposób znalazło się na trzecim miejscu.

W radach powiatów województwa łódzkiego prowadzi PiS z 19,69 proc. głosów, a zaraz za nim PSL-13,5 proc.

W powiecie wieluńskim PSL uzyskało 6 mandatów, WFS-5, PO- 2, LiD-2, po jednym uzykali: PiS, Prawicowy Ruch Samorządowy, Samoobrona RP oraz Związek Gmin Ziemi Wieluńskiej.

Z listy PSL do rady powiatu wieluńskiego weszli: Andrzej Stępień, Józef Kowal, Krzysztof Sola, Leszek Bak, Grażyna Ryczyńska, Jan Kopeć.

Wybory do Sejmiku Województwa Łódzkiego wygrało PiS, które zdobyło 12 mandatów. 10 radnych będzie mieć PO, 6- PSL oraz 4 z Samoobrony i koalicji Lewica i Demokraci.

Lista radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego:

PiS: Przemysław Błaszczyk, Wiesław Dobkowski, Krzysztof Dudek, Krystyna Grabicka, Piotr Grabowski, Anna Kamińska, Paweł Kwaśniak, Grzegorz Michalak, Jerzy Stasiak, Wojciech Walczak, Grzegorz Wojciechowski, Wojciech Zarzycki.

PO: Artur Dunin, Włodzimierz Fisiak, Elżbieta Hibner, Włodzimierz Kula, Krzysztof Kwiatkowski, Wiktor Olszewski, Waldemar Przyrowski, Agata Sadowska, Marek Trzciński, Jacek Zacharewicz.

PSL: Artur Bagieński, Andrzej Chowis, Tadeusz Gajda, Marek Mazur, Stanisław Olas, Stanisław Witaszczyk.

Lewica i Demikraci: Zdzisława Janowska, Michał Kaczmarek, Krzysztof Makowski, Irena Nowacka

Samoobrona RP : Cezary Łyżwiński, Sławomir Miłek, Jacek Popecki, Jan Wojtera.

11 listopad 2006 r.Tegoroczne powiatowe obchody Święta Niepodległości odbyły się w Konopnicy. Rozpoczęła je msza święta za Ojczyznę w kościele pw. św. Rocha. W uroczystościach, mimo nieprzychylnej pogody, uczestniczyło wielu znamienitych gości. Oprócz posła Mieczysława Łuczaka przybyli: poseł na sejm RP Edward Kiedos , senator Andrzej Owczarek, radni Sejmiku Wojewódzkiego minionej kadencji, wojewoda łódzki- Helena Pietraszkiewicz , starosta wieluński- Andrzej Stępień , Sekretarz Powiatu- Andrzej Chowis oraz burmistrz Wielunia- Mieczysław Majcher . Obecni byli równiez przedstawiciele Związku Inwalidów Wojennych RP, Związku Kombatantów RP, Światowego Związku Armii Krajowej, Związku Sybiraków, Związku byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Wojska Polskiego, wójtowie gmin powiatu wieluńskiego, radni miejscy i powiatowi, młodzież i mieszkańcy Konopnicy.

Po mszy przemaszerowano na Żołnierski Cmentarz, gdzie na wniosek posła Mieczysława M. Łuczaka - prezesa Zarządu Powiatowego OSP uhonorowano odznaczeniami państwowymi zasłużonych strażaków oddanych równiez pracy społeccznej. dekoracji dokonała wojewoda- Helena Pietraszkiewicz w asyście Jadwigi Adamskiej - Wójta Gminy Konopnica oraz Andrzeja Stępnia - Starosty Wieluńskiego.

Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali: Edward Majchrzak, Tadeusz Łuczak, Marian Gołdyn, Lucjan Podgórniak oraz Stefan Żuberek.

Brązowe Krzyże Zasługi otrzymali: Kazimierz Przydacz, Kazimierz Drewicz, Marian Bartodziej i Andrzej Piątek.

Po zakończonych uroczystościach złożono wieńce pod pomnikiem upamiętniającym poległych żołnierzy oraz zapalono znicze.

25 października 2006 r.23 pażdziernika 2006 r.

Przedwyborcze spotkanie w Sieńcu, gm. Wieluń.21 października 2006 r.

Poseł Mieczysław M. Łuczak został ponownie wybrany Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP R.P. w Wieluniu.

W dniu 21.10.2006 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu odbył się Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych R.P..

Na zjeździe tym wybrano członków Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP R.P., delegatów na Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP R.P. i przedstawicieli do Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP R.P. oraz dyskutowano na temat zwiększenia dofinansowania jednostek wchodzących w skład Krajowego Systemu Ratownictwa i uregulowań prawnych dotyczących okresowych badań lekarskich członków OSP.

Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP R.P. wybrano ponownie posła Mieczysława Łuczaka , zaś na Wiceprezesów wybrano: Druha Mariana Wilka , Druha Wiesława Jaskólskiego oraz Druha Janusza Małyszkę.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych.

18 pażdziernika 2006 r.W dniu dzisiejszym Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery list dla 7 komitetów wyborczych. W tegorocznych wyborach samorządowych listy Komitetu Wyborczego PSL będą nosiły numer 1.

17 październik 2006 r.Po krótkiej przerwie wznowiono obrady Sejmu. Posłowie głosowali w sprawie skrócenia kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Wniosek został odrzucony.

Poniżej przedstawiamy tabelkę głosowania partii politycznych.

GŁOSOWANIE Nr 5 - POSIEDZENIE 26.
Dnia 17-10-2006 Godz. 15:05
Pkt 14. porz. dzien. Pierwsze czytanie projektu uchwały w sprawie skrócenia kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
Głosowało - 447 Za - 180 Przeciw - 242 Wstrzymało się - 25 Nie głosowało - 13


Klub/Koło Liczebność Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
PiS153151-151-2
PO132131129-21
SLD555151--4
Samoobrona4744-44-3
LPR2929-29--
PSL2523--232
RLN1514-14-1
niez.44-4--

12 październik 2006 r.Kolegium Nauczycielskie w Wieluniu rozpoczęło dziś XV Uroczystą Inauguracją Rok Akademicki 2006/2007. Wszystkim rozpoczynającym naukę spełnienia planów i zamierzeń w nadchodzącym roku akademickim!


Posłowie PSL wystapili z propozycja zmian w Kodeksie pracy, które miałyby zwiększyć dodatki za pracę w godzinach nadliczbowych do:
- 150% wynagrodzenia za pracę w porze nocnej oraz w niedziele i święta nie będące dla pracownika dniami pracy oraz w dniach wolnych od pracy udzielanych pracownikowi w zamian za pracę w niedzielę lub w święto;

- 100% wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w każdym innym dniu oraz poza porą nocną;

- uchylenie przepisu, który dopuszcza ustalenie w układzie zbiorowym pracy, w regulaminie pracy lub w umowie o pracę innej liczby godzin nadliczbowych w roku kalendarzowym niż 150 godzin - jako ustawowego nieprzekraczalnego limitu.10 październik 2006 r.
Od wtorku rozpoczęło się 26 Posiedzenie Sejmu. Być może już podczas tego posiedzenia dowiemy się, czy Polacy pójdą do ponownych wyborów parlamentarnych. PSL nadal opowiada się za zawarciem przez partie zasiadające w Sejmie "paktu dobrej woli" na najbliższe kilka miesięcy w celu załatwienia najważniejszych dla kraju spraw.

09 październik 2006 r.W programie Jacka Grudnia i Wojciecha Słodkowskiego po raz kolejny uczestniczył min. Poseł na Sejm RP Mieczysław M. Łuczak . Tematem poniedziałkowego spotkania były bieżące sprawy państwa. Zaproszeni goście dyskutowali o sytuacji w kraju i parlamencie oraz o zbliżających się wyborach samorządowych.


Najnowszy sondaż TNS OBOP dla "Faktu" daje PSL 5% poparcia.

06 październik 2006 r.
O godzinie 13.00 odbyło się spotkanie promujące album poświęcony Wieluniowi. Spotkanie zorganizowal Burmistrz miasta pan Mieczysław Majcher. Oprócz autora prof. dr hab. Tadeusza Olejnika na sali gościli również twórcy zdjęć. Album został bardzo ciepło przyjęty przez zaproszonych gości i zapewne znajdzie uznanie w oczach mieszkańców. Jest doskonała wizytówką promującą miasto. Wydany w języku polskim i niemieckim oraz z angielskimi przypisami będziepomocny obcokrajowcom chcącym zapoznać się z bogatą historią miasta.


Chętni mogli ustawić się w kolejce po autograf autora- profesora dr. hab. Tadeusza Olejnika


05 październik 2006 r.
W Konopnicy odbyła się kolejna impreza integracyjna pod hasłem "Pożegnanie lata nad Wartą". Wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Strobinie przedstawili muzyczno- tatralny program artystyczny zakończony odtańczeniem kujawiaka . Można też było podziwiać niezwykłe prace rękodzieła artystycznego.

03- 04 październik 2006 r.

W Bełchatowie i na drugi dzień w Wieluniu odbyło się seminarium, którego głównym tematem była Dyrektywa 2002/91/EC o jakości energetycznej budynków, rozwiązania techniczne oraz możliwość pozyskiwania funduszy ze środków UE.


22 września 2006 r.

Posłowie, którzy opuścili salę obrad podczas głosowania nad zmianami w samorządowej ordynacji wyborczej otrzymali rozliczenie z nieobecności.


18 września 2006 r

W Sieradzu odbyła się Izbga Rolnicza, na której zostało poruszonych wiele istotnych tematów dotyczących polskiego rolnictwa.

16 września 2006 r.


Uroczystość obchodów 100- lecia LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu

4 września 2006 r.
Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w Gminnym Gimnazjum w Sieradzu.Czas nauki to piękny okres w życiu każdego młodego człowieka- czas na zdobywanie wiedzy i doświadczeń, snucia planów na przyszłość ale też na marzenia. Szkoła jest miejscem, gdzie oprócz ciężkiej pracy i obowiązków jest miejsce na zabawę- pierwsze przyjaźnie i miłości.

Młodzi, wykształceni Polacy są przyszłością kraju. Musimy dokładać wszelkich starań, by ułatwić młodzieży start w dorosłość. Jednak największa odpowiedzialność spoczywa na nauczycielach. To oni mają bezpośredni kontakt z uczniami i to oni przekazują wiedzę, wskazują autorytety i uczą szacunku.

Nauczycielom, wychowawcom- całemu gronu pedagogicznemu- życzę satysfakcji z pracy. Trafnych ocen oraz umiejętnego odnajdywania wśród uczniów tych, którzy niczym drogocenne kamienie oczekują na oszlifowanie by błyszczeć. Jestem pewien, że Wasza praca zostanie doceniona przez tych, którzy zasiądą dziś w szkolnych ławkach. Zawód nauczyciela jest trudny, dopiero po latach uświadamiamy sobie jak ważny to był okres i jak wiele się zawdzięcza tym, którzy nas uczyli. Wszystkiego co dobre i piękne na każdy dzień pracy, niech uczniowie już dziś docenią Wasz trud i poświęcenie.

Młodzieży szkolnej składam życzenia wiary, odwagi i wytrwałości byście mogli "przenosić góry". Uczcie się i pracujcie nie dla ocen i nie dla rodziców, ale dla siebie, gdyż wykształcenie będzie Waszym kluczem do przyszłości. Tego co najlepsze w rozpoczynającym się roku szkolnym- sukcesów w nauce, zrealizowania zamierzeń, spełnienia marzeń.3 września 2006 r.W niedzielę 3 września ks. Metropolita Częstochowski Arcybiskup dr Stanisław Nowak w asyście prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego dokonali odsłonięcia pomnika ku czci Ojca Świętego Jana Pawła II. Bezpośrednio po odsłonięciu pomnika Ksiądz Arcybiskup dr Stanisław Nowak posadził i poświecił "Dąb Papieski". Pomnik stanął na skwerze przy Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny w Wieluniu.
Mszę Św. celebrował ks. Metropolita Częstochowski Arcybiskup dr Stanisław Nowak. Inicjatywa budowy monumentu wyszła od ks. Prałata Mariana Stochniałka, który znalazł poparcie Komitetu, do którego weszli:
Stępień Andrzej - Starosta Wieluński
Majcher Mieczysław - Burmistrz Wielunia
Łuczak Mieczysław - Poseł na Sejm RP V kadencji
Kiedos Edward - Poseł na Sejm RP V kadencji
ks. Prałat Stochniałek Marian - Proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP
ks. Kanonik Mermer Marian - Proboszcz Parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP
ks. Kanonik Dębski Lech - Proboszcz Parafii Ś w. Stanisława BM
Owczarek Krzysztof - Przewodniczący Rady Powiatu w Wieluniu
Duda Robert - Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieluniu
Kępiński Jan - Radny Rady Miejskiej w Wieluniu
Ryczyńska Grażyna - Radna Rady Powiatu w Wieluniu
Lekki Adam - Prezes Zarządu ZUGiL S. A. w Wieluniu
Wróbel Andrzej - Prezes Zarządu "Korony SA" w Wieluniu
Bogucki Jacek - Dyrektor Generalny Elektrycznego Centrum Handlowego "Ania" w Wieluniu
Panek Wojciech - Sekretarz Komitetu.2 września 2006 r.


2 września 2006 r. w auli I LO im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Nadodrzańskiej 4 w Wieluniu, odbyło się spotkanie promocyjne książki Pana komandora dr inż. Narcyza Klatki pt. "Wieluński wrzesień 1939".
Podczas spotkania głos zabrali:
1. Starosta Wieluński Pan Andrzej Stępień
2. Autor książki komandor dr inż. Narcyz Klatka
3. Recenzent ksiązki prof. Tadeusz Olejnik
4. Przedstawiciel Wojska Polskiego mjr Andrzej Wójtowicz
5. Poseł na Sejm RP Pan Mieczysław Łuczak
6. Burmistrz Miasta Wielunia Pan Mieczysław Majcher
7. Kombatant - Pan Eugeniusz Kołodziejczyk
Książka została wydana z pomocą władz Powiatu. O jej wydanie zabiegał jeszcze poprzedni starosta obecnie poseł na Sejm RP.

W godzinach popołudniowych tego samego dnia odbyły się powiatowe zawody pożarnicze w Białej. Fotoreportaż z zawodów mozna obejrzeć w galerii.
1 września 2006 r.

Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2006/2007 w ZS nr 1 w Wieluniu.
O godzinie 16.30 uroczystą mszą celebrowaną przez ks. Metropolitę Częstochowskiego Arcybiskupa dr Stanisława Nowaka w ruinach fary wieluńskiej rozpoczęły się obchody 67 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej.W uroczystościach uczestniczyli:Prezydenta RP na Uchodźctwie Pan Ryszard Kaczorowski, Marszałek Sejmu - Marek Jurek, Wojewoda Łódzki - Helena Pietraszkiewicz, parlamentarzyści: Mieczysław Łuczak, Edward Kiedos, Kanclerz Kapituły Ordera Virtuti Militari - gen. bryg. st. spocz. Stanisław Nałęcz-Komornicki, przedstawiciele wojska, policji, duchowieństwa, Instytutu Pamięci Narodowej, kombatanci, władze samorządowe oraz mieszkańcy miast i powiatu wieluńskiego

Po mszy zaproszeni goście złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową ofiar zamordowanych podczas nalotu Luftwaffe 1 września o godzinie 4:40.

Honorowy patronat nad uroczystością objął Prezydent RP Lech Kaczyński oraz ostatni Prezydent RP na Uchodźctwie Ryszard Kaczorowski.


Drugą część uroczystości rozpoczęło zaprezentowanie makiety pomnika autorstwa Wojtka Siudmaka- wybitnego twórcy pochodzącego z Wielunia- "Wieczna Miłość"- symbolu piękna, pokoju i harmonii uniwersalnej. Pomnik jest częścią światowego projektu na rzecz pokoju.

Zaproszeni goście udali się następnie na Plac Legionów, gdzie odbyły się okolicznościowe przemówienia oraz ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych kombatantom. Uroczystości Obchodów 67 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej zakończyły się koncertem galowym.

zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w galerii.

27 sierpnia 2006 r.
Na ostanią niedzielę sierpnia wiele gmin przygotowało obchody święta plonów. Zadzim, Strzałki, Masłowice,Kolonia Dzietrzkowice, Proboszczowice, Kuźnica Skakawaska, Wichernik- to tylko najbliższe miejscowości w których rolnicy świętowali zakończenie sezonu letniego. Dożynki to jeden z najpiękniejszych i najważniejszych dni w roku dla każdego rolnika, święto plonów, radość i zasłużony odpoczynek po ciężkiej pracy, jaka rokrocznie zostaje włożona byśmy mogli cieszyć się chlebem na polskim stole. Korzystając z okazji dziękuję wszystkim rolnikom- bez waszej pracy nie byłoby tego najważniejszego symbolu dożynek- chleba, symbolu sytości dostatku i obfitości, który towarzyszy nam każdego dnia.

Dziękuję za wszystkie zaproszenia jakie otrzymałem i otrzymuję na uroczystości Dożynkowe. Niestety nie wszędzie mogę dojechać co nie znaczy, że nie doceniam Waszej pracy. Przyjmijcie proszę życzenia tego co dobre i piękne na co dzień. Niech przyszłoroczne zbiory będą jeszcze obfitsze i dorodniejsze. Niech sprzyja Wam aura i nie opuszcza nigdy pogoda ducha. Życzę wszystkim, również sobie, by ta piękna tradycja święta plonów trwała w obrzędach i pamięci następnych pokoleń Polaków.
W galerii można obejrzeć zdjęcia z ostatniej niedzieli z Dożynek powiatu wieluńskiego w Masłowicach, Dzietrzkowic i Strzałek.

24 sierpnia 2006 r.

W tym roku przypada 900- lecie Rudy- najstarszej parafii na ziemi wieluńskiej oraz siedziby jednej z najstarszych kasztelanii w Polsce. Z tej okazji mam zaszczyt być w Komitecie Honorowym mającym uczcić ten wspaniały Jubileusz. Historia parafii oraz miejscowości to historia nieprzerwanej, mimo wojen i zaborów, polskości oraz naszego związku z Kościołem.Jestem przekonany, że uroczystości 900- lecia Rudy będą okazją do godnego uczczenia tego wydarzenia.
15 sierpnia 2006 r.


Z okazji Święta Wojska Polskiego w kościele św. Józefa w wieluniu odbyła się Msza Święta za Ojczyznę celebrowana przez ks.kanonika Mariana Mermera. Później uczestnicy mszy przemaszerowali pod tablicę upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie zostały złożone kwiaty.

13 sierpnia 2006 r.


Jubileusz 60-lecia OSP Chorzyna.

Szanowni Druhowie przyjmijcie z okazji 60- lecia OSP Chorzyna serdeczne podziękowania za strażacką służbę, której się podjęliście.


16 lipca 2006 r.

Jubileusz 80- lecia OSP Korczew połączone z przekazaniem samochodu.


Życzymy by nowy wóz bojowy służył przez długie lata społeczności korczewskiej usprawniając strażacką gotowość.

09 lipca 2006 r.
Uroczystość nadania sztandaru i Jubileusz 70-lecia OSP Łaszew.

Wszystkim Druhom życzymy by ten sztandar był Wam podporą w trudnych chwilach i zawsze przypominał o strażackiej godności, odwadze i uczciwości podczas kolejnych lat służby i kolejnych wspaniałych Jubileuszy.

05 lipca 2006 r.
Nowe interpelacje i zapytania na stronie.

02 lipca 2006 r.

XXXVI Powiatowe Igrzyska Ziemi Wieluńskiej w Skomlinie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

23 czerwca 2006 r.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, wychowawcom życzę udanego wypoczynku. Niech upragnione wakacje będą bogate w nowe przeżycia i doświadczenia. Gdziekolwiek będziecie życzę Wam pięknych i niezapomnianych chwil, wymarzonej aury i pogody ducha. Zasłużyliście na odpoczynek po roku ciężkiej i wytężonej pracy. Pierwszego września wrócicie z nowym zapasem sił by z zapałem stawić czoło kolejnym wyzwaniom. Wszystkiego co dobre i piękne na każdy dzień.

Dzisiejszy dzień to również "Dzień Ojca". Zawsze pamiętamy o majowym święcie mam, a przecież ojcowie są równie ważni. Wszystkim tatom składam najserdeczniejsze życzenia- zdrowia i pomyślności. Wszystkiego dobrego.


13 czerwca 2006 r.


W Ośrodku ZHP "Nadwarciański Gród" w Załęczu Wielkim odbył się IV Ogólnopolski festiwal piosenki dla najmłodszych "ŚPIEWOLANDIA". Dzieci walczyły o Grand Prix festiwalu- Zieloną Żabkę. Przyzano również złote i srebrne żaby po jednej dla grupy wiekowej 1-3 klas szkoły podstawowej i dla przedszkolaków. Zwycięzcy i wyróżnieni zaprezentowali wysoki poziom wokalny. Koncert galowy oraz warsztaty poprowadził pan Józef Mika- aktor- "Doktorek" z programu "Ziarno".
Organizatorem festiwalu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Wieluniu.
Fotoreportaż z koncertu finałowego w Galerii zdjęć .


4 czerwca 2006 r.

Powiatowe Świeto Ludowe w Ostrówku. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świetą w intencji działaczy i członków ruchu ludowego w kościele parafialnym p.w. św. Trójcy. W części oficjalnej odznaczono zasłużonych działaczy Złotą Koniczynką oraz Medalem Wincentego Witosa. W części artystycznej wystąpiła grupa taneczna uczniów GOK Ostrówek.

Zainteresowani mogą zapoznać się z przemówieniem okolicznościowym posła M. Łuczaka pod adresem: http://www.mluczak.pl/index.jsp?bipkod=/016. Zapraszamy również do galerii http://www.mluczak.pl/index.jsp?bipkod=/015/003 , gdzie znajdą Państwo zdjęcia z uroczystości.

Imprezę zakończył piknik ludowy, chętni mogli obejrzeć wystawę rzeźby, a co odważniejsi sami próbowali coś wyrzeźbić na przygotowanym do tego celu stoisku.
21 maja 2006 r.
80 lat Linii Kolejowej Kalety- Podzamcze. 23 czerwca 1925 roku Prezydent RP Stanisław Wojciechowski i Prezes Rady Ministrów Wojciech Grabski podpisali Ustawę o budowie kolei na trasie Kalety- Herby- Wieluń- Podzamcze.

Pierwszy pociąg przejechał na nowo zbudowanej trasie już w 1926 roku.


20 maja 2006 r.


600-lecie nadania przez króla Władysława Jagiełłę praw miejskich osadzie Lututów. Mieszkańcom Lututowa - wszystkim, którzy tu żyją i pracują - życzymy kolejnych dostojnych jubileuszy, abyście okazali się godnymi chlubnych tradycji i przeszłości Waszej Małej Ojczyzny.12 maja 2006 r.

Wycieczka smorządowców z Ziemi Wieluńskiej do Sejmu i Senatu zorganizowana przez biuro poselskie. Uczestnicy obserwowali z galerii obrady sejmu oraz zwiedzili Senat, gdzie mogli się dokładnie zapoznać z warunkami w jakich pracują senatorowie. Na pewno niezapomnianym wrażeniem było dla wszystkich zobaczenie na żywo osób, z którymi do tej pory stykano się jedynie poprzez telewizję. Chwilę czasu poświęcił na spotkanie z samorządowcami Waldemar Pawlak oraz Jarosław Kalinowski i zaprzyjaźniony poseł Bronisław Dutka.


7 maja 2006 r.


Powiatowy Dzień Strażaka odbył się w tym roku w Skomlinie 7 maja 2006 roku. Przybyłych mieszkańców powiatu, strażaków oraz władze przywitał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieluniu- poseł na sejm RP Mieczysław M. Łuczak.

W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe, posłowie związani z regionem oraz liczne jednostki straży pożarnej. Przyznano złote, srebrne i brązowe "Krzyże Zasługi" dla pożarnictwa.


5 maja 2006 r.


W Komendzie Powiatowej Państwowej straży Pożarnej w Wieluniu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka.

Wszystkim strażakom, którzy z poświęceniem i narażaniem życia walczą z żywiołami,chciałbym życzyć satysfakcji z wykonywania odpowiedzialnej służby na rzecz społeczeństwa. Do najserdeczniejszych życzeń przyłączają się również wszyscy pracownicy moich biur poselskich. Niech nasz strażacki patron - Święty Florian ma Was wszystkich w szczególnej opiece.5 maja 2006 r.
Podczas uroczystej sesji Rady Powiatu przyznano medale 'Zasłużony dla Ziemi Wieluńskiej' . Wyróżniono nimi osoby to: Krzysztof Bednarek, Roman Burchaciński, Mieczysław Łuczak , Tadeusz Patyk i Marian Wilk.
Na sesję przybyli również kombatanci, którzy zostali odznaczeni 'Krzyżami Sybiru' oraz gość specjalny - wdowa po generale Andersie, Irena Anders. Wraz z ks. Marianem Morgą z parafii Toporów Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych uhonorował ich medalami 'Pro Memoria' .


3 maja 2006 r.

Po siedmiogodzinnych obradach, zebrani posłowie przyjęli ustawę regulującą ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów. 3 maja 1791 roku pierwsza w Europie Konstytucja została uchwalona. Uznanie jej za święto nastąpiło już 5 maja 1791 r.

Od roku 1990 jest to święto państwowe.

Mieszkańcy i władze Wielunia uczcili ten dzień uroczystą mszą św. w Kolegiacie pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, którą odprawił prałat ks. Marian Stochniałek. Od kościoła przemaszerowano pod ratusz, gdzie delegacje władz powiatowych i gminnych, posłowie, strażackie, harcerze i kombatanci- złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w Galerii.


28 kwietnia 2006 r.
Otrzymaliśmy odpowiedzi na interpelacje nr. 1075; 1631; 1630; 1349; 1348; 1347; 1346; 1345; 1343;- cały tekst odpowiedzi w dziale interpelacje.24 kwietnia 2006 r.

Poseł Mieczysław M. Łuczak był jednym z gości programu Łódzkie Forum TVP 3 oddział w Łodzi. Audycja poświęcona była opóźnieniom w dopłatach bezpośrednich dla rolników. Zaproszeni goście zastanawiali się nad przyczyną tego stanu rzeczy oraz rozwiązaniami, które mogłyby w przyszłości zapobiec opóźnieniom. Poseł zwrócił również uwagę na kwestię załączników graficznych, które nie zawsze oddają rzeczywiste rozmiary upraw.

21 kwietnia 2006 r.

Zostały zgłoszone nowe interpelacje- z tematami można zapoznać się w dziale Interpelacje. Zapraszamy również do zapoznania się z zapytaniami .WIELKANOC 2006

Piękna jest radość w Święta Wielkanocy,

Ciepłe są myśli o bliskich,

Niech pokój, miłość, wzajemne zrozumienie

i szczęście otoczy dzisiaj nas wszystkich


Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,

radosnych i spokojnych świąt

oraz wszelkiej pomyślności i radości

w życiu zawodowym i prywatnym

życzy


Poseł na Sejm RP

Mieczysław M. Łuczak

9 kwietnia 2006 r.

Po raz kolejny w Muzeum Ziemi Wieluńskiej można oglądać prace uczestników VI Pleneru Malarstwa Figuratywnego im. Jerzego Dudy- Gracza "Z biegiem Warty- Kamion 2005". Uroczyste otwarcie wystawy nastąpiło 9 kwietnia 2006 roku. Plener odbywa się pod patronatem starosty wieluńskiego. Na wernisażu nie mogło więc zabraknąć sprawującego urząd starosty Andrzeja Stępnia, jak i jego poprzednika, obecnie posła, Mieczysława M. Łuczaka.

Prezentowane prace można oglądać przez najbliższy miesiąc. Powyżej praca pani Aliny Sibery, jednej z uczestniczek pleneru i komisarz wystawy.8 kwietnia 2006 r.
Trudna lekcja demokracji 8 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w Wieluniu dr Józefa Zycha. Poseł, Wicemarszałek (trzykrotnie) i Marszałek Sejmu (1995- 97), przybył do Wielunia przede wszystkim jako autor książki "Trudna lekcja demokracji" . Książka zawiera wspomnienia i refleksje z 16 lat pracy w sejmie.

Na początek Józef Zych spotkał się z uczniami I LO im Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. W pierwszej części opowiadał młodzieży o swojej pracy oraz o książce, a potem udzielał wyczerpujących odpowiedzi na pytania stawiane przez uczniów. Już na samym początku dyskusji zaznaczył, że nie boi się żadnych pytań i odpowie na każde- zarówno te prywatne jak i te dotyczące polityki i tego co dzieje się za kulisami Sejmu. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Nieoceniony okazał się tu talent Pana Zycha do snucia opowieści, które wzbudzały zainteresowanie i bawiły akcentami humorystycznymi.

Uczniowie pytali zarówno o stanowisko PSL`u odnośnie płatnych studiów jak i o osobiste zdanie Pana Marszałka do ostatnich pomysłów rządu dot. polityki prorodzinnej. Dyskutowano również o Unii Europejskiej, przemianach w Polsce i wolności obywateli. Na każde postawione pytanie Pan Zych starał się odpowiadać jak najbardziej wyczerpująco.

Prosto ze spotkania z młodzieżą nasz gość udał się na spotkanie autorskie zorganizowane w Wieluńskim Domu kultury . O oprawę spotkania w WDK`u zadbało biuro poselskie posła Mieczysława Łuczaka. Zaproszeni goście o godzinie 17.00 zapełnili salę. Inicjator przedsięwzięcia, poseł Mieczysław M. Łuczak , dokonał uroczystego otwarcia i przedstawił zebranym w kilku słowach autora "Trudnej lekcji demokracji". W przyjemnej atmosferze, przy blasku świec, Pan Józef Zych opowiadał o książce, polityce i odpowiadał na pytania słuchaczy. Na zakończenie wszyscy chętni, mogli ustawić się w kolejce po autograf.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa grafik Emilii Baczyńskiej absolwentki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.


4 kwietnia 2006 r.

Uroczyste otwarcie Międzynarodowego Centrum Dializ w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wieluniu.


31 marca 2006 r.
Zebranie założycielskie Stowarzyszenia Polski Szlak Bursztynowy w Starostwie Powiatowym w Wieluniu. Stowarzyszenie obejmuje swoją działalnością cały kraj i współpracuje z państwami położonymi wzdłuż historycznego szlaku bursztynowego. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez obecnego posła Mieczysława M. Łuczaka, w okresie, gdy pełnił urząd starosty wieluńskiego.

Zebranie miało na celu wybór prezydium, Komisji Skrutacyjno- Wyborczej i Komisji Uchwał i Wniosków. Podjęto uchwałę o powołaniu stowarzyszenia, wybrano władze.


30 marca 2006 r.

W Sieradzu odbyła się narada regionalna PSL na okręg sieradzki. W spotkaniu uczestniczył prezes PSL Waldemar Pawlak, prowadził spotkanie poseł Mieczysław Łuczak. Podczas narady poruszano wiele istotnych kwestii dotyczących zarówno działalności partii jak i sytuacji polskiej wsi.

Zastanawiano się również jak pokazać społeczeństwu, że do PSL`u należy wielu młodych ludzi- co było widać na sali.26- 29 marca 2006 r.


Delegacja Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP w Brukseli na zaproszenie Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. Delegacja odwiedziła Kwaterę główną NATO w Brukseli, Kwaterę Sił Sojuszniczych NATO Europa (SHAPE) w Mons,a w ostatnim dniu wizytowała centrum E-3A Component (AWACs) w Geilenkirchen oraz Dowództwo Połączonych Sił Sojuszniczych w Brunssum.

W skład delegacji weszli:

  1. Bogdan Zdrojewski (PO)- przewodniczący Komisji,
  2. Przemysław Gosiewski (PiS)- z-ca przewodniczącego Komisji,
  3. Jadwiga Zakrzewska (PO)- z-ca przewodniczącego Komisji,
  4. Krzysztof Sikora (Samoobrona)- z-ca przewodniczącego Komisji,
  5. Waldemar Andzel (PiS)- członek Komisji, członek stałej podkomisji ds. Współpracy z Zagranicą i NATO,
  6. Mieczysław Łuczak (PSL)- członek Komisji, członek stałej podkomisji ds. WzZ i NATO,
  7. Czesław Mroczek (PO)- członek Komisji, członek stałej podkomisji ds. WzZ i NATO,
  8. Sławomir Nowak (PO)- członek Komisji, członek stałej podkomisji ds. WzZ i NATO,
  9. Marek Polak (PiS)- członek Komisji, członek stałej podkomisji ds. WzZ i NATO,
  10. Antoni Sosnowski (LPR)- członek Komisji.

23 marca 2006 r.


Pod patronatem Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Mieczysława Łuczaka oraz starosty wieluńskiego Andrzeja Stępnia , odbyła się w Zespole Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Wieluniu , sesja popularnonaukowa nt. "Wpływ promieniowania elektromagnetycznego na środowisko człowieka". Wykład poprowadził prof. dr hab. Franciszek Mosiński Kierownik Zakładu Wysokich Napięć Politechniki Łódzkiej. Nastepnym punktem programu była dyskusja z udziałem uczniów i zaproszonych gości. Na koniec nastapiło rozstrzygnięcie konkursu "Fale elektromagnetyczne wokół nas"- wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

22-24 marca 2006 r.

14. POSIEDZENIE SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

23 marca na 14 posiedzeniu Sejmu głos zabierał poseł Mieczysław Łuczak. Aby zapoznać się z poruszanymi tematami zapraszamy do działu Wypowiedzi. Na dzień następny zaplanowano posiedzenie w sprawie służby zdrowia. Przygotowane przez posła Łuczaka pytania nie padły z mównicy, gdyż bezcelowe było zadawanie pytań w momencie, gdy na sali obrad nie było Ministra Zdrowia, do którego były skierowane, ani przedstawicieli ministerstwa. Niemniej zapytanie zostało złożone w formie pisemnej.
20 marca 2006 r.

BOT Górnictwo i Energetyka Spółka Akcyjna w Łodzi, BOT Elektrownia Bełchatów Spółka Akcyjna oraz BOT Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów Spółka Akcyjna należą do największych firm regionu łódzkiego. W dniu 20. 03. 2006 roku odbyło się spotkanie parlamentarzystów Ziemi Łódzkiej z Zarządami w/w spółek. Podczas dyskusji poruszano wiele istotnych problemów związanych z górnictwem i energetyką.

Również w poniedziałek odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Wieluniu. Uroczystości rozpoczęła msza święta za "Rzemiosło" w Kościele Św. Józefa. Podczas obrad wręczono odznaczenia, wybierano przewodniczącego Zebrania, zastępcę i sekretarza. Złożono sprawozdania z działalności oraz podjęto uchwały.


17 marca 2006 r.

W piątek w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu odbyła się sesja popularnonaukowa poświęcona patronowi szkoły oraz tradycji liceum związana z obchodami stulecia szkoły, które przypadają w bieżącym roku. Swoje wykłady poprowadzili: prof. Tadeusz Olejnik - wykład poswięcony szkolnictwu polskiemu w Wieluniu do końca XIX wieku, mgr Jarosław Mazur- na temat publikacji o tradycji i dziejach Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki, prof. Józef Żuraw- wykład poświęcony patronowi szkoły. W imieniu posła Mieczysława M. Łuczaka, któremu obowiązki parlamentarne nie pozwoliły przybyć, w sesji uczestniczył dyrektor biura poselskiego Maciej Bryś.


16-17 marca 2006 r.

W dniu 16 i 17 marca w Sali Kolumnowej Sejmu na ogólnopolskie spotkanie wójów i burmistrzów przybyli działacze samorządowi związani z PSL. Na pierwszy dzień obrad zostali zaproszeni przedstawiciele z województw: lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego oraz podlaskiego. W piątek w spotkaniu uczestniczyli wójtowie i burmistrzowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodnio- pomorskiego.
Podczas obrad omawiane były sprawy o kluczowym znaczeniu dla samorządów:
- próby ograniczenia przez PiS kadencyjności wójtów i burmistrzów;
- relacje między wójtem a radą gminy;
- propozycje zmian legislacyjnych dotyczących finansowania oświaty i ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym;
- koncepcje kampanii wyborczej PSL w wyborach samorządowych 2006r.


14- 15 marca 2006 r.

13. POSIEDZENIE SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

10 marca 20 06 r.

W dniu dzisiejszym, w Wieluniu, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Dyrektorów i organów założycielskich SPZOZ z terenu województwa łódzkiego, w którym uczestniczył poseł Mieczysław M. Łuczak.8 marca 2006 r.


Z okazji Dnia Kobiet składam wszystkim Paniom serdeczne życzenia, by ich codzienność rozpromieniał uśmiech szczęścia i marzeń spełnionych.

Wszystkiego co piękne i dobre na każdy dzień życia - Wszystkiego, wszystkiego najpiękniejszego

życzy Poseł na Sejm RP

Mieczysław M. Łuczak


4.12.2007r. - Dzień Górnika
"Schodzą górnicy pod ziemię
w ciemność daleką od słonka
wychodzi im naprzeciw
święta Barbara Patronka ..."


"Święta Barbara w kopalni"

(E. Szelburg-Zarebina)
Z okazji Barbórki składam Wam, Szanowni Górnicy, najserdeczniejsze życzenia

bezpiecznej i spokojnej pracy

oraz wszystkiego najlepszego w życiu zawodowym i osobistym.


Szczęść Boże


Mieczysław M. Łuczak

Poseł na Sejm RP


23-24.11.2007r. - 2. Posiedzenie Sejmu RP

 
Copyright © 2011 LTC Sp. z o.o.